ATAMA SONUCU OLUŞAN TABAN PUANLAR YAYINLANMALI

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


Bir tayin dönemi sürecine daha girmiş bulunmaktayız. Bulunduğu yerde yönetmelik gereği gerekli görev süresini tamamlayan ve yer değişikliği için başvuruda bulunabilecek “tayinci personel” için il içi, il dışı, özür grubu tayinleri ile ilgili gözler yapılacak açıklamalara çevrilmiş durumda. Eğitim camiası seçim öncesi zorunlu hizmet affı, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçmesi ve özür grubu tayinlerinden faydalanabilmek için verilecek müjdeler beklenmeye başladı. 
2015 Ekim’de Atananlar “Ekim Ayı Baz Alınsın” Çağrısında Bulunuyor. Zira, 2015’in Ekim ayında atanan öğretmenlerin Eylül ayı baz alınması halinde 2018 tayin sürecinden istifade edemeyeceği ortada. Bu vesileyle bu hususu da dile getirmiş olalım. 
2018 tayin dönemi öncesi, öğretmenlerin fikir sahibi olabilmesi ve şeffaflığın sağlanabilmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, öğretmenlerle ilgili atama sonuçları neticesinde oluşan minimum puanları resmi sayfasından ilan etmelidir.  MEB sayısal veriler içerisinde ilk atama, özür grubu ataması gibi atamalardan sonra oluşan minimum puanlar, kurum bazlı taban puanlar herkese açık olarak paylaşılmalı ve gerekli bilgilendirme yapılmalıdır, şeklinde görüş belirtti. 
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol