Vakıflar Genel Müdürlüğü Tarafından Öğrencilere 250 TL Burs Başvurusu

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere 60 tl ile 250 tl arasında değişen burs başvuruları alınmaya başladı. Başvuracak öğrenci için her hangi bir sınırlama bulunmamaktadır. İlköğretim (ilkokul), orta okul, lise, önlisans veya lisans öğrencileri bu burs başvurusuna katılabilirler. Başvuracaklar için soru cevap şeklinde aydınlatma yapalım.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu için başvurular 2018 - 2019 öğretim dönemi için 17 Eylül – 17 Ekim 2018 tarihleri arasında kurumun internet sitesi üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları nelerdir? Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine yılda 8 ay (Ekim-Mayıs), ortaöğrenim bursu ise ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yılda 9 ay (Ekim-Haziran) süre ile verilir.

Burs başvuruları hangi tarihlerde, nasıl alınır? Ortaöğrenim burs başvuruları her yıl eğitim döneminin başladığı tarihte başlar ve 1 ay boyunca devam eder. Yükseköğrenim burs başvuruları ise her sene 15 Eylül – 30 Ekim tarihleri arasında alınır. Her iki bursun başvuruları internet üzerinden elektronik ortamda alınır.

Burs miktarı ne kadardır? Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00TL burs verilmektedir.

Öğrencilere bursları nasıl ödenir? Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

Başvurumu yaptıktan sonra ne yapmalıyım? Başvurusunu tamamlayan öğrenciler burs başvuru sürelerinin tamamlanmasını beklemelidirler. Burs başvuru süreleri tamamlandıktan sonra Bölge Müdürlüklerimizce başvuru değerlendirme işlemlerine başlanacaktır. Değerlendirme işlemleri sırasında internet sitemiz üzerinden gerekli duyurular sizlerle paylaşılacaktır. Ayrıca değerlendirme işlemleri sırasında ilgili Bölge Müdürlüğü yetkili personeli tarafından bilgilendirme ya da belge tamamlama işlemleri için başvurunuz sırasında vermiş olduğunuz iletişim kanalları kullanılarak sizlere ulaşılabilir. Değerlendirme işlemleri tamamlandıktan sonra başvuru sonuçları yine internet sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Başvuru ekranına orta öğretim ulaşmak için tıklayın.

Yüksek öğrenim başvuru ekranı için tıklayın.

Yabancı uyruklu başvuru için tıklayın.

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
özlem üstün 8 ay önce

merhaba lise için başvuru neden yok ?

Avatar
Nilgun 8 ay önce

Lise başvuru linki neden yok

Misafir Avatar
seymaa 8 ay önce @Nilgun

ortaogretım bolumunden yapıcaksınız

Beğenmedim! (1)
Avatar
Gulsah akkaya 8 ay önce

Ilkokul linki neden yok

Avatar
Halide 8 ay önce

İlk öğretim lnki neden yok nasıl başvucaz

Avatar
Şukran kayaoglu 8 ay önce

Çok iyi ama biraz ucret yuksek olsaydi

Avatar
Kudret Bolucek 8 ay önce

Açik Ögretim Fakultesine de yok ... Onu okuldan okuyanida ogrenciden saymiyo mu ... Herkes orgun okuyamiyabiliyo destek verilebilinir

Avatar
sudenez 8 ay önce

Burs ihtiyacim var lisede okuyorum

Avatar
Nezir akar 8 ay önce

Bence açık öğrenim öğrenci kere daha önem vermek lazim

banner14