Ücretli Öğretmenlerin Kadro Mağduriyeti Giderilmelidir!

Ücretli Öğretmenlik; bir sevda, gönül işidir. Vatan sevdası, bayrak sevdası ve hizmet sevdasından yoksun olanlar Ücretli Öğretmenleri anlayamaz. Ücretli Öğretmenler; fedakardır, cefakardır, sebatkardır ve sadakatin timsalidir.

Ücretli Öğretmenleri yıllardır yarım bir sgk primi ve asgari ücret dahi etmeyen bir maaş karşılığında çalıştıran bakanlık ve hükümet Ücretli Öğretmenlerin Kadroya alınmasını sağlamamıştır.

Başta Sayın Cumhurbaşkanı, Bakanlık ve hükümet biran önce tüm Ücretli Öğretmenleri Kadroya almalıdır. Ücretli Öğretmenler mağdur ve mazlumdur. Unutmayalım ki mazlumla Allah arasında perde yoktur.

Ayrıca bakanlık biran önce bazı branşlarda bulunan atama önceliğine son vermeli kamuda memur olarak atanmış kişilerin sınavlara girmesi ve öğretmen olarak atanması engellenmelidir. (Hükümet İlahiyat mezunları mahkeme kararı ile atama da ikinci öncelik verilince derhal kanun çıkararak o önceliği iptal etmiştir ama diğer branşlardaki atama önceliği için herhangi bir adım atmamış çifte standart uygulamıştır.)

Ücretli Öğretmenler biran önce kadroya alınmalıdır. Artık Ücretli Öğretmenlerin dayanacak gücü kalmamıştır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13