Siz Kimsiniz Öğretmeni Tehdit Ediyorsunuz?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Samsun İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kamuoyuna sık sık gündem oldu, olmaya da devam ediyor. Liyakatli yöneticiler olmazsa tabi ki şefler öğretmenin amiri de olur patronu da...
Bir ücretli öğretmenin görevine son veriliyor. Eğer kadrolu öğretmen varsa verilsin bir şey demiyoruz. Peki ya üslup?

Ne demiş atalarımız üslubu beyan ayniyle insan. Yani kişinin üslubu kendisidir demek istemişler. 

Bakın bir şef, öğretmenimize neler diyor, nasıl örseliyor... "sana bir daha öğretmenlik vermem, her şey benim elimde..." sen kimsin? Samsun’da o kurumun yöneticisi yok mu? Sen bu gücü kimden ve nasıl alıyorsun?

Bu kadar mı zor o birimin çalışanlarının görev yerini değiştirmek ve başka birime vermek? Orada İlçe Müdürü yok mu? Şube müdürü yok mu? Yok, eğer varsa bir şef nasıl olurda bırakın bir öğretmeni bir insana bu sözleri kullanıp tehdit edebilir? Mobbing uygulayabilir?

Her şey benim elimde derken… Demek ki biz bilmiyormuşuz; Milli Eğitim Bakanlığının fakat asıl önemlisi Samsun Milli Eğitim Müdürlüğünün sahibini, patronunu... Neyse öğrenmiş olduk.
Fakat buradan uyaralım; defalarca önümüze gelen ifadeleri, adli süreçleri, deniz manzaralı üst kat muhabbetlerini yazmadık, dile getirmedik. Şimdi düşünüyoruz yoksa hata mı ettik? Ne diyelim hatadan dönmek gerekecek bu gidişle...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol