Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden Bir İlk

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Hızla gelişen teknoloji ve paralelinde dünya eğitim sistemi... Bu hıza yetişmek için en büyük görev tabi ki eğitim ve eğitimcilerimizin...

Özel okullar da bu süreçte artık hayatımızın bir gerçeği. Her ne kadar özel okulların isimlerinin başında özel kelimesi olsa da bu kurumlarda MEB'e bağlı. Özel okullarla, özel eğitim kurumlarıyla(MTSK vb.) ilişkisi olmayan insanımız yok denecek kadar azdır. Hal böyle oluncada bu kurumların bağlı olduğu Milli Eğitim Bakanlığının Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ön plana çıkmakta.

Öğretmenlerimizin ve eğitim paydaşlarının bu zamana kadar en çok dert yandığı konu "mutfaktaki insanların sesine kulak verilmemesi" şeklinde olmaktaydı. Öğretmenler tarafından sevilen genel müdürüyle ön plana çıkan bu genel müdürlüğümüz ülkemizde bir ilki gerçekleştirerek özel eğitim kurumlarının temsilcilerini bir araya getirdi. Sorunları, sorunlara çözüm yollarını ve öğrencilerimize dolayısıyla ülkemizin aydınlık geleceğine katkımızı nasıl artırabiliriz konusunda bir çalıştay düzenlediler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz