Örnek Değerler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

*Beyza Nur'un* adalet, cömertlik, dostluk, dürüstlük, merhamet, öz denetim, sabır, saygı, sorumluluk, vatanseverlik ve yardımseverlik gibi temel değerler konusunda ne kadar ilerleme kaydettiğini...
Değerlerin Gelişimi
Adalet:
Beyza Nur, adil olma ve eşit davranma konusunda genel olarak iyi bir anlayışa sahiptir. Arkadaşlarıyla oyuncaklarını paylaşmaya ve oyunlarda adil davranmaya çalışmadır. Ayrıca arkadaşlarıyla oyun kurallarına uymaları ve adil davranmalarını beklemekte  dikkatlidir.
Cömertlik:
Beyza Nur, cömert bir çocuktur. Kendi eşyalarını başkalarıyla paylaşır ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi sever. Arkadaşlarına ve aile üyelerine hediye etmeyi ve onları mutlu etmeyi sever.
Dostluk:
Beyza Nur, arkadaş edinmekten ve arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanır. Arkadaşlarına karşı sadık ve güvenilirdir ve her zaman onların yanında kalmaya çalışır. Arkadaşlarıyla  değişim ve birlikte yeni şeyleri keşfetmeyi sever.
Dürüstlük:
Beyza Nur, dürüst bir çocuktur. Doğruyu söylemenin eksikliği bilir ve genellikle gerçeği söyler. Yanlış bir şey yaptığında hatalarını kabul eder ve özür diler
- Merhamet:
Beyza Nur, merhametli bir çocuktur. Başkalarının eksikliğini anlar ve onlara karşı anlayışlı davranır. Yardıma ihtiyacı olan kişisel yardım etmeyi ve hayvanları sever.
Öz Denetim:
Beyza Nur, yaşına ve davranışlarını kontrol etmede genel olarak iyi. Kızgın veya  sakinliğini ve kendini  uygun bir dille belirtir. Kurallara uyma ve yetişkinlerin talimatlarını yerine getirme konusunda da dikkatlidir.
Sabır:
Beyza Nur, sabırlı bir çocuktur. Beklemeyi ve sırasını beklemeyi öğrenmiştir.Bir şeyleri başarmak için zaman ve çaba harcamayı anlıyor ve pes etmeden çalışmaya devam ediyor.
Saygı:
Beyza Nur,saygılı bir çocuktur.Yetişkinlere ve diğer çocuklara yönelik her zaman  herkese karşı nazik ve kibar davranışları olan iyi bir dinleyicidir.
Sorumluluk: 
Beyza Nur,sorumluluk alma konusunda iyi düzeydedir.Kendi eşyalarını toplama,oyuncaklarını düzenleme ve basit ev işlerinde yardımcı olma gibi görevleri yerine getirebilir.Sözlerini tutma ve kendi davranışlarından sorumlu olma konusunda da dikkatlidir.
Vatanseverlik:
Beyza Nur,Vatanını sever ve ülkesine karşı gurur duyar.Bayrak saygısına önem veriyor ve milli marşı söylemeyi seviyor.Ülkesinin geleneklerine ve göreneklerine değer veriyor.
Yardımseverlik:
Beyza Nur,yardımsever bir çocuktur.Yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım etmeyi sever.Arkadaşlarına ve aile üyelerine yardım etmeyi sever ve her zaman onları mutlu etmeyi düşünür.
Genel Değerlendirme
Beyza Nur,genel olarak iyi değerlere sahip bir çocuktur.Temel değerlerin çoğunu anlıyor ve günlük yaşamda uygulamaya çalışıyor.Cömert,dürüst,merhametli ve sorumluluğuk sahibi bir çocuktur.Arkadaşlarıyla ve ailesiyle iyi   geçinir.Beyza Nur'un gelecekte iyi bir insan olacaktır 
Öneriler:
Beyza Nur'un değerlerinin gelişimini daha da ilerletmek için aşağıdakileri yapabilirsiniz:
Beyza Nur'a adil olması,Cömert olma, dürüst olma,merhametli olma ve sorumlu olması gibi değerleri artırabilirsiniz....


Alıntı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak