Okul İdarecileri Evde Eğitim Kapsamında Başka Kurumda Derse Girebilir Mi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Okul müdürleri evde eğitim kapsamında başka kurumda derse girebiliyor mu? Okul idarecisi farklı bir okulda, evde eğitim kapsamında derse girebiliyor mu? Evde eğitim kapsamında kimler derse girebilir? Müdürler evde eğitim kapsamında derse girme yetkisi var mı?

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinin 2 nci fıkrasının (d)   bendinde; "Evde eğitim hizmetlerinde öğrencilerin eğitim ihtiyaçları ile takip edecekleri   eğitim programı esas alınarak; özel eğitim öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, sınıf ve   diğer alan öğretmenleri görevlendirilir. Öğretmen görevlendirmesinde öncelikle öğrencinin kayıtlı bulunduğu okulda veya o yerleşim yerindeki eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu  öğretmenlerden istekli olanlar arasından, ihtiyacın bu yolla karşılanamaması durumunda ise o   yerleşim yerindeki eğitim kurumlarında veya rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev  yapan kadrolu öğretmenler arasından resen görevlendirme yapılır." hükmü yer almaktadır.  
Bu çerçevede, evde eğitim hizmetlerinde öğretmen görevlendirilmesinin kadrolu ve  sözleşmeli öğretmenlerden öncelikle istekli olanlar arasından, ihtiyacın bu şekilde  karşılanamaması durumunda ise kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerden resen görevlendirme  yapılması gerekmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol