Müfredata Yeni Ders Eklendi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına yeni ders eklendi. MEB'den yayınlanan resmi yazı ile birlikte, “Çevre Eğitimi” dersinin adının "Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği" olarak değiştirildiği ifade edildi.
İlgi : a) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 01.11.2021 tarihli ve 44 sayılı Kurul Kararı ile kabul edilen İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi.
b) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 23.12.2021 tarihli ve 49 sayılı Kurul Kararı.
c) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 14.02.2022 tarihli ve 10 sayılı Kurul Kararı. Bakanlığımıza bağlı ilkokul ve ortaokullarda uygulanan İlgi (a) Kurul Kararı eki İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi’nin seçmeli dersler bölümünde yer alan “Çevre Eğitimi” dersinin adı Paris Antlaşması kararları, Bakanlığımız Stratejik Planı, çeşitli kurum ve kuruluşların eylem planları, şûra kararları vb. dikkate alınarak ilgi (b) Kurul Kararıyla “Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği” olarak değiştirilmiştir. İlgi (b) Kurul Kararı eki Çizelge’ye göre 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren ortaokul 6, 7 veya 8. sınıflarda haftada 2 ders saati olarak uygulanacak olan “Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği Dersi (6, 7 veya 8. Sınıflar) Öğretim Programı” ilgi (c) Kurul Kararıyla kabul edilmiş ve Bakanlığımızın web sayfasında (http://mufredat.meb.gov.tr/ProgramDetay.aspx?PID=1143) yayınlanmıştır.
Konu hakkında gerekli duyurunun ortaokul ve imam hatip ortaokulu müdürlüklerimize yapılması hususunda bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.

Tuncay MORKOÇ
 Bakan a.
Temel Eğitim Genel Müdürü

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol