Müfredat Hangi Sınıflarda Değişecek?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Müfredat hangi sınıflar için, ne zaman değişecek? Müfredat  değişikliği ne zaman ve nasıl yapılacak? Müfredatta neler değişecek? Müfredat değişikliği, hangi sınıflar için olacak? Müfredatta değişiklik ne zaman? Müfredatta neler değişecek?
Detaylar haberimizde
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, önümüzdeki yıl için kademeli olarak müfredat değişikliği yapılacağını açıkladı. Müfredat değişikliğine dair detayları, tüm öğretmen, veli ve öğrenciler tarafından merak edilmekte. 
İşte Detaylar!
 

Sadeleştirme gerekliliği öne çıktı
Bakanlığın müfredat değişikliği çalışmalarını yürüten ilgili genel müdürlükler de haziran ayından bu yana ayrıca çok sayıda çalıştay düzenledi. Bu çalıştaylarda da akademisyenlerden eğitim paydaşlarına, eğitim yöneticilerinden öğretmenlere çok geniş kesimden müfredatla ilgili görüşler alındı ve raporlandı.
 
Çalıştaylarda, müfredatın genel olarak hem çok ağır hem de çok fazla konuyu içermesi nedeniyle sadeleştirmeye gidilmesi gerekliliği öne çıktı.
 
Çalışmalar tamamlandığında her ders için oluşturulan komisyondaki alan uzmanlarının değerlendirmeleri sonucunda gerekli değişiklikler yapılacak. Müfredat değişikliğinin önümüzdeki ay kamuoyu ile paylaşılması planlanıyor.
 
Yeni müfredat, 2024-2025 eğitim öğretim döneminde "okul öncesi, 1, 5 ve 9'uncu sınıf"lardan itibaren kademeli şekilde uygulanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al