MEB Alan Bölüm Şefi Görevleri

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Her öğretim yılı başında alan/bölüm, atölye ve laboratuvarda görevli personel arasında işbölümü yapmak ve onay için okul müdürlüğüne sunmak. Alan/Bölümüyle ilgili çalışmalarda diğer alan/bölümlerle işbirliği yapmak.
Okula ait bina, atölye, laboratuvar ve dersliklerin, alanın öğretim programına uygun olarak ders araç gereç ve donatım ihtiyacını belirlemek ve temini için teklifte bulunmak.
Döner sermaye işletmesi mal ve hizmet üretim çalışmalarını ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda planlamak ve yürütmek. Döner sermaye çalışmaları kapsamında şartname,resim ve standartlarına uygun üretim yapılmasını sağlamak, kalite kontrol komisyonunun
incelemesine sunmak.
Alan/bölüm zümre öğretmenleri kuruluna başkanlık etmek. Atölye ve laboratuvar şefleri, alan öğretmenleri, uzman, usta öğretici ve teknisyenler ile zümre toplantıları yapmak.
Alınan kararları müdürün onayına sunmak.
Alanındaki bilimsel ve teknolojik gelişmelerle ilgili her türlü materyalin birime alınması için ilgililerle işbirliği yapmak. Alan/bölüm materyallerinin ilgililerce kullanımını sağlamak.
Resmî, özel, gönüllü, kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak, mezunların işyerlerindeki başarılarını izlemek, gerektiğinde programların geliştirilmesi için önerilerde
bulunmak.
 Sektörle, bilgi ve teknoloji alışverişinde bulunmak. Alanın öğretmen, uzman, usta öğretici, teknisyen ve öğrencilerinin mesleki fuar, sergi ve seminerlere katılmalarını teşvik etmek.
Çocuk gelişimi ve eğitimi alan şefi, ayrıca 8/6/2004 tarihli ve 25486 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliği ile kendisine verilen görevleri yapmak. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Threads beğeni satın al

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak