Matematik bilim ve sanat her yerde projesi 81 ilde uygulanmaya devam ediyor


        Bu başarısızlığın matematik dersinde de olmasının nedenini çocukların ve gençlerin bu dersten korkması olduğunu düşündüm. Türkiye genelinde 81 ilde ve yüzlerce ilçede başlattığımız "Matematik Bilim ve Sanat Her Yerde" projesini hayata geçirdim. Bu amaçla matematiği eğlenceli hale getirmek için çeşitli resimler ve karikatürler çizdim. E- twining kapsamında da yürüttüğümüz matematik, bilim,sanat her yerde projesi ile 7'den 70'e herkese matematik, bilim ve sanatı sevdirmeye çalışıyorum.
Yaptığımız çalışmalar ile öğrenciler arasında farkındalık oluşturdum. Öğrencilerin bu çalışmada yer almaları emek harcamaları ve sürece dahil olmaları matematik dersine olan bakış açısını değiştirdi. Projemizin basamaklarından biri olan durakta matematik aynı zamanda halkımızın da ilgisine mazhar oldu. Çok güzel geri dönütler aldık. Bu projemiz örnek alınmaya devam ediyor. Diğer okullardaki arkadaşlarımız da hızla projeye dahil oluyor. Biz bunları görünce mutlu oluyoruz. 
         Bu projeyi uygularken bana destek olan okul müdürüm Levent TÜRKMENOĞLU okul müdür yardımcılarımız Halil KARDAŞ ve Mustafa KAÇMAZ’a çok teşekkür ederim.

Emine Doğan
Şanlıurfa İbrahim Tatlıses İlkokulu 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13