Giresun Pirazizli Öğrencilerden Örnek Davranış

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!


 
“Nasıl Bir Gençlik” çalışması kapsamında, tasarruf etmek ve yardımlaşmak amacıyla Piraziz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturulan okul kumbarasında dört ay para biriktiren öğrenciler, biriken paranın 700 Lirasını Milli Eğitim Vakfına bağışlayarak yaşıtlarına örnek oldular. Kumbarada para biriktiren 86 öğrenciyi temsilen 5 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte bankaya giderek yanlarındaki 700 lirayı Milli Eğitim Vakfı bağış hesabına yatırdılar. Öğrenciler bankadan aldıkları bağış makbuzunu da sınıf panolarına astılar. Bir önceki dönem yaptıkları çalışmada Türk Kızılay'ını destekleyen, bu dönem yaptıkları projede Mehmetçik Vakfı ve Millî Eğitim Vakfı'na harçlıklarını biriktirerek katkı sağlayan öğrencilerimiz ve fedakar öğretmenlerimiz milletimizin yüce gönüllülüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.


Yürütülen çalışma hakkında açıklamalar yapan çalışma koordinatörü Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gürhan Cabbar, öğrencilerin, hayata karşı da bilinçlendirmek için bu tip projelere önem verdiklerini ifade ederek;  “Kumbara etkinliğimizle öğrencilerimizi, tüketim kültüründen, tasarruf etme kültürüne yöneltmek istedik. Aynı zamanda sadece kendilerini düşünen bireyler olmamalarını, yardıma ihtiyacı olan insanlar olduğunu fark eden ve bu insanlar için bir şeyler yapmak isteyen ve yapan bireyler haline gelmelerini sağlamak istedik.” dedi.

Duyarlı öğrencilerimize millî eğitimimize yaptıkları unutulmaz katkı nedeniyle teşekkür ediyor, Millî Eğitim Vakfı olarak bu ülkenin gençlerinin aydınlık geleceği ve millî eğitimimiz için tüm gücümüzle çalışmak konusundaki kararlılığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol