Gençler, GESS Türkiye 2023’te Bilişim Hünerlerini Sergileyecek

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bilişim Garajı tarafından düzenlenen ve öğrencilerin takım çalışması, problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme gibi becerilerini geliştirmesine imkan tanıyan Hackidhon yarışması, Mayıs ayındaki Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı GESS Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

24 – 26 Mayıs tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açacak olan GESS Türkiye 2023, dijital çağın yeni teknolojilerini eğitim sektörüyle buluşturacak. Bu yılki fuar, öğrencilerin kendi yaş gruplarında üçer kişilik takımlar halinde katılıp, kendilerine verilen bir probleme, donanımsal veya yazılımsal bilişim araçlarını kullanarak uygun çözümler geliştirdiği Hackidhon heyecanına ortak olacak.

Eğitim profesyonellerinin en yeni öğrenme teknolojilerini, dijital eğitim uygulamalarını ve anasınıfından yükseköğrenime kadar her kademedeki sınıflara yönelik heyecan verici ürünleri bir arada bulabilecekleri GESS Türkiye,  24 – 26 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 10 bin metrekare alanda düzenlenecek GESS Türkiye 2023’e 150’den fazla markanın katılımı hedeflenirken, fuarı 47 ülkeden 3 binin üzerinde profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuar bu yıl, Bilişim Garajı’nın düzenlediği Hackidhon etkinliğine de ev sahipliği yapacak.

Seda Ispartalıgil Karaağaoğlu; “Hackidhon yarışması, GESS Türkiye’nin ruhuna uygun bir organizasyon”

GESS Türkiye 2023 için Bilişim Garajı ile gerçekleştirdikleri işbirliği hakkında açıklamada bulunan Tarsus Türkiye Fuar Direktörü Seda Ispartalıgil Karaağaoğlu, “Özellikle ortaöğretim kurumları ve liselerin büyük bir ilgiyle takip ettiği Hackidhon yarışması, bu yıl fuarımızda yapılacak. Eğitime dair yeni nesil dijital teknolojilerin bir arada sergileneceği GESS Türkiye’de, problem çözmede bilişim araçlarını kullanma becerilerinin öne çıktığı Hackidhon etkinliğinin yapılacak olması heyecan verici” dedi.

Bilişim Garajı Kurucusu ve CEO’su Zerrin Topal; “Hackidhon Yarışmasını, 10. yılımızda, GESS Türkiye ile birlikte gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz”

GESS Türkiye ve Hackidhon yarışması hakkında açıklamalarda bulunan Bilişim Garajı Kurucusu ve CEO’su Zerrin Topal; “Bilişim Garajı olarak, Tarsus Türkiye ile birlikte Kasım 2022’de ziyaret ettiğimiz Dubai GESS etkinliğinde, bu yapının gücünü ve verimliliğini görmüştük. İstanbul’daki GESS buluşmasını organize eden Tarsus Türkiye ile iş birliği yapmaktan ve etkinliğin sponsor firması olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Çok başarılı ve verimli bir eğitim fuarı olacağından şüphemiz yok. 2013’ten bu yana her sene Ankara’da düzenlediğimiz Hackhidhon yarışmasını, 10. yılımızda İstanbul’da GESS Türkiye ile birlikte gerçekleştirmenin heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Eğitimin tüm paydaşları bir arada GESS Türkiye 2023’te!

GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı, yurt içi ve yurt dışından profesyonel alıcılar, devlet ve özel okul yöneticileri, müdürleri, sahipleri, yatırımcıları ve satın alma kararı veren yöneticiler ile eğitim sektörüne ürün, teknoloji, hizmet ve uygulama sunan tedarikçileri bir araya getiren, büyük bir teknoloji, bilgi ve ticaret platformu olacak. Geleceği bugünden şekillendirecek dijital yeniliklere ev sahipliği yapacak GESS Türkiye’de metaverse evreni, yapay zeka, artırılmış gerçeklik teknolojileri, kodlama, yazılım ve donanım, sanal gerçeklik teknolojileri, e-öğrenme ve STEAM uygulamaları başta olmak üzere eğitim dünyasına dair dijital yenilikler vitrine çıkacak. Fuarın global ölçekli konferanslar ayağında ise onlarca ülkeden uzman konuşmacı, eğitime dair bilgi ve deneyimlerini aktaracak.

Detaylı Bilgi İçin: www.gess-turkiye.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol