FATİH Projesi Görevlendirme Başvuruları

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

..............................VALİLİĞİNE (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)
 

FATİH Projesi kapsamındaki öğretmen eğitimlerini ve proje ile ilgili diğer iş ve işlemleri yürütmek amacıyla İlgi (a) yazıda olduğu gibi il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine 01 Haziran 2023 tarihinden itibaren 6 ay süreyle FATİH Projesi eğitmenleri görevlendirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.
FATİH Projesi eğitmeni olarak görevlendirilmesi teklif edilecek öğretmenler, aşağıdaki hususlara göre belirlenecektir.
1. İlgi (b) Bakanlık oluru ile görevlendirilen ve halen görevine devam eden öğretmenlerden istekli olanlar teklif formuna öncelikli olarak eklenecektir.
2. İl millî eğitim müdürlükleri; merkezi olarak yapılan FATİH Projesi kapsamındaki eğitmen eğitimi kurslarına veya "FATİH Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Kursu" uzaktan eğitimine katılan ve başarılı olan Bilişim Teknolojileri öğretmenleri arasından yeni görevlendirme teklifi yapabilecektir.
3. FATİH Projesi kapsamında merkezi olarak düzenlenen eğitmen eğitimlerinde eğitim görevlisi olarak en az 100 saat görev alan öğretmenler teklif edilebilecektir.
4. İl millî eğitim müdürlükleri tarafından teklifler; öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu okul/kurumlar dikkate alınarak, ilçeler arası yer değişikliğine sebep olmayacak ve yolluk/yevmiye ödemesi gerektirmeyecek şekilde il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine yapılacaktır.
5. Teklif edilen öğretmenler arasından 1 (bir) kişi “BT İl Koordinatörü” olarak belirlenecektir.
6. Üzerinde yöneticilik, MEBBİS vb. görevi bulunanlar teklif edilmeyecektir.
7. Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar arasından istekli öğretmenler bulunmaması durumunda bilişim teknolojileri öğretmenleri arasından il/ilçe ihtiyaçları doğrultusunda görevlendirme teklifleri yapılabilecektir. Yapılan teklifler değerlendirilecek, görevlendirilmesi uygun görülen öğretmenler ilk merkezi FATİH Projesi-Eğitimde Teknoloji Kullanımı Eğitici Eğitimi Kursuna alınarak yetiştirilecektir.
8. Önceki görevlendirme dönemlerinde çeşitli sebeplerle görev iptali yapılan öğretmenlerin teklifleri yapılmayacaktır.
9. İl millî eğitim müdürlükleri tarafından görevlendirilmesi teklif edilen öğretmenlerin bilgileri ek formda belirtilen alanlara eksiksiz doldurulacaktır.
İl millî eğitim müdürlükleri tarafından ek form ile görevlendirilmesi teklif edilen öğretmenler, yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda değerlendirilecek, yapılacak değerlendirme sonucunda görevlendirilmesi uygun görülen öğretmenlerin isimleri onaya sunulacaktır.
FATİH Projesi Eğitmeni olarak görevlendirilmesi teklif edilecek öğretmenlere ait ekli formun 18 Mayıs 2023 Perşembe günü mesai bitimine kadar gönderilmesi hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 Ertuğrul KARALAR
Bakan a.
 Yenilik ve Eğitim Teknolojileri
 Genel Müdürü 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol