ETHEM DEYNEK 13’ÜNCÜ FORMÜLÜNÜ YAYINLADI

Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Ethem Deynek bulduğu formüllere bir yenisini daha ekledi. Başarılı öğretmenin formül sayısı 13’e yükseldi.

Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Ethem Deynek bulduğu formüllere bir yenisini daha ekledi. Böylece başarılı öğretmenin formül sayısı 13’e yükseldi. 
Daha önce Matematikte Deynek Dörtlüsü, Deynek Altılısı, Deynek Yedilisi, Deynek Sekizlisi, Deynek Onikilisi,13 ile bölünebilme, Deynek Ondörtlüsü, Deynek Onbeşlisi, Deynek Onyedilisi, Deynek Bağıntısı, Deynek Yarıçapı 1 ve Deynek Yarıçapı 2 formüllerinin mucidi olan, Denizli Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi Matematik Öğretmeni Ethem Deynek, bu defa da 3 kenar uzunluğu verilen bir üçgenin yükseklik formülünü buldu. MATEMATİK ASLINDA ZOR BİR DERS DEĞİL


Ethem Deynek bulmuş olduğu bu yeni formül ile matematikte bulduğu formül sayısını 12’den 13’e çıkarmış oldu. Öğrencilerin en zor ders olarak gördüğü matematik dersinin aslında zor olmadığını söyleyen Deynek, öğrencilere bu gerçeği anlatmak ve ispatlamak amacında olduğunu ifade etti.


EN BÜYÜK HAYALİM MATEMATİK DERS KİTAPLARINDA YER BULABİLMEK


Türk insanının da yeni buluş ve araştırmalarıyla matematik dünyasında kendine yer bulması gerektiğini belirtti. Hali hazırda mevcut görevini Denizli Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi’nde devam ettiren Matematik Öğretmeni Ethem Deynek’in en büyük hayali, bulmuş olduğu 13 formülün Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ortaöğretim Matematik ders kitaplarında yayımlanması.

haberlerdenizli.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol