Eğitimin Geleceğine Yön Veren Teknolojiler, Gess Türkiye 2022 Sahnesinde

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Eğitim dünyasının 3 yıl aradan sonraki ilk yüz yüze buluşması 100’den fazla firmanın katılımıyla 26 Mayıs Perşembe günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda başladı. Üç gün sürecek olan organizasyonun açılışı Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, Birleşik Arap Emirlikleri Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Matar Abdullah Al Hameli, Kidzania İstanbul CEO’su Ebru Timur ve Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur ile katılımcı firma temsilcilerinin katıldığı törenle yapıldı. Başta uzaktan eğitim teknolojileri olmak üzere, EdTech - AI, AR, Kodlama, VR, E-Öğrenme ve Yazılım, Oyunlaştırma, Donanım, 3D Yazıcılar, AV, Multimedya Teknolojisi, STEAM gibi dijital yeniliklerin sahneye çıktığı GESS Türkiye 2022, eğitim dünyasına ilham veren sunumlara da ev sahipliği yapıyor. Fuarla eş zamanlı düzenlenen GESS Global Konferansları’nda 11 ülkeden 100’e yakın konuşmacı, “eğitimin geleceğini” anlatıyor. 

Okul yöneticilerinden tedarik müdürlerine, bölüm başkanlarından dekanlara, profesörlerden öğretmenlere kadar tüm seviyedeki eğitimciler için organize edilmiş bir etkinlik olan GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı kapılarını açtı. 28 Mayıs Cumartesi akşamına kadar sürecek organizasyon, aralarında eğitim sektörünün yurt içi ve yurt dışından lider markalarının da olduğu 100’ün üzerinde firma ile dünyanın dört bir tarafından binlerce satın almacıyı ve eğitim profesyonelini ağırlıyor. 

GESS Türkiye organizatörü Tarsus Turkey Fuarcılık’ın Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, açılış töreninde yaptığı konuşmada,  üç yıldır büyük bir gayret sarf ederek eğitimin tüm paydaşlarıyla beraber fuarı açtıklarını söyledi. GESS’in, dersliklerdeki eğitim kalitesinin yükseltilmesine odaklanmış bir organizasyon olduğunu belirten Aytemur, “Bunu iki şekilde yapabilirsiniz. Birincisi, yeni eğitim teknolojileri, diğeri de eğitimcilerin eğitilmesi. Biz de GESS Türkiye olarak bir tarafta yeni eğitim teknolojilerine ev sahipliği yapıyor, diğer yandan eğitimcilerin eğitimine, onların ufuklarını açacak konferanslar düzenliyoruz. Fuar alanında 110 firma, standlarında yeniliklerini sergilerken, konferanslar ayağında 4 ayrı sahnede 11 ülkeden 100’e yakın konuşmacı eğitim profesyonellerine ilham olacak sunumlar gerçekleştiriyor” dedi. 

GESS Türkiye 2022’nin açılışında söz alan Birleşik Arap Emirlikleri Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Matar Abdullah Al Hameli, ülke olarak eğitime büyük önem verdiklerini söyleyerek, “Gelecek nesillere güzel şeyler bırakabilmek için çalışıyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri, kuruluşundan bugüne hep geleceğe bakmış bir ülke. Eğitim ve teknoloji alanında büyük hedeflerimiz var. İleri teknoloji ve en iyi kaynakları kullanarak özel müfredatlar oluşturuyoruz. İleriye dönük farklı bir eğitim ortamı geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu çerçevede dijital eğitim platformlarına büyük önem veriyoruz. GESS Türkiye fuarı, bu anlamda önemli bir fuar” dedi. 

Fuarın açılışında söz alan KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur ise, KidZania’nın eğlenerek öğrenme kavramının temellerini bundan 23 yıl önce Meksika’da attığını belirterek, “16. şehir olan KidZania İstanbul olarak okul ve gerçek yaşam arasında bir köprü kuruyor, çocukların güvenli bir ortamda gerçekçi bir dünya ile tanışmalarını sağlıyoruz” dedi. Eğitimin geleceğinin konuşulacağı GESS Türkiye’de olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Timur, GESS Global Konferanslarının eğitim dünyasına ilham olacağını ifade etti.   

Akıllı sınıf çözümleri, interaktif ekranlar, yeni nesil eğitim teknolojileri, inovatif yenilikler, anaokulu çağından üniversite düzeyine kadar farklı eğitim setleri, atölyeler, robotik setler, özel öğrenciler için programlanan uzaktan eğitim platformları,  etkileşimli müzik ve multimedya yazılımları ve çok daha fazlasının bir arada sergilendiği GESS Türkiye 2022, 28 Mayıs Cumartesi akşamına kadar ziyarete açık. 

Detaylı Bilgi İçin: https://www.gess-turkiye.com/ 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz