Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YILMAZ’dan Takdir Toplayan Müdür ve Müdür Yardımcılığı Atama Paylaşımı

Çorum İl MEM'den Şeffaflık ve Objektiflik Örneği  Müdür ve Müdür Yardımcılığı Atama Listesini Kamuoyu İle Paylaştı

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okullara İlk Defa Yönetici olarak (müdür ve müdür yardımcıları) Görevlendirme Listelerini yayımlayarak şeffaflık ve objektiflik örneği gösterdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz “Sizi yönetici yapan ben değilim. Kimseye minnet duymayınız. Sadakati göstereceğiniz yer DEVLET, hizmet edeceğiniz zümre AZİZ MİLLETİMİZDİR.” Diyerek kamuoyuna ayrıca çok anlamlı mesaj vererek takdirleri topladı. Tebrikler Çorum İl Milli Eğitim Müdürüne. Umarız bu hareket birçok il’e örnek olur.

Birçok Müdür ve Müdür Yardımcılığı atama dönemlerinde okullara yerleşenlerin listesi yayımlanmadığı için ne yazık ki kafalarda soru işaretleri kalıyor ve MEB ile Milli Eğitim Müdürlüklerine karşı güven bir hayli zedeleniyordu. Geldiğimiz süreçte ise Çorum İl Milli Müdürlüğü attığı adım ile kamuoyunda oluşan tereddütleri giderdiği gibi eğitimcilerin gönüllerini kazandı. Dolayısıyla da toplum nezdinde Milli Eğitim Bakanlığına karşı güvenin sağlamlaşmasını sağladı.

Fakat şeffaflık örneği gösteren çorum milli eğitim müdürünün atama listesinin yayınlanmasının yanı sıra öne çıkan husus ise Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’ın çok anlamlı ve mesaj içeren paylaşımı oldu.

İşte O Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YILMAZ’ın takdir toplayan paylaşımı;

Çorum İl Milli Eğitim Müdürünün atmış olduğu bu güzel harekete karşı eğitimcilerden gelen yorumlardan bazıları ;

İ.B.

Yürütülen objektif ve şeffaf süreç için teşekkür ediyoruz müdürüm, hakkımızda hayırlı olur inşallah.”

B.Y.

“ Harika bir cümle. Görevleri hayırlı, başarıları daim olsun arkadaşların.”

M.N.A.

“Milli Eğitime uzun yıllar hizmet eden emekli bir eğitimci olarak özlediğimiz güçlü bir idarecinin bu sözleri bizleri çok mutlu etmiştir Milli Eğitim Müdürüne teşekkür ederim ülkede bu tür idarecilerin çoğalması örnek almaları dileğiyle”

H.O.T.

“Takdire şayan dilekleriniz için sizi kutluyorum Müdürüm. Devletimizin tüm kademelerindeki yöneticileri için örnek alınmasını temenni ediyorum.”

N.M.

“Böyle bir uygulama ancak alkışlanır. Tebrik ediyor sağlık ve mutluluklar diliyorum selam ve sevgilerimle Allah a emanet olun”

E.T.

“Hocam özlenen günlere geri dönüş yaptırdınız teşekkürler”

M.A.

“Adil Olmak Zordur. Zor Olanı Seçip Sistemi Olması Gerektiği Gibi Çalıştırmanızdan, Ayrıca Vizyonunuzdan Dolayı Tebrik Ediyorum. İsminizin Kıymeti Halis Beyanlarınıza Yansımış Allah Razı Olsun”

    Yorumlardan sadece birkaç tanesine bile baktığımızda Sn Ömer YILMAZ’ın ne kadar da doğu bir adım attığını ve eğitim camiasının Milli Eğitime karşı bakış açısına nasılda olumlu yönde etki bıraktığını görmekteyiz.

     Bu vesile ile Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz’ı ataması yapılan müdür ile müdür yardımcılarının listelerini yayımlayarak göstermiş olduğu şeffaflık ve objektiflik örneğinden dolayı tebrik ediyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol