Bitlis MESEM Köy Öğrencilerini Tıraş Etti

Bitlis Mesleki Eğitim Merkezi, Güzellik Saç Bakım Hizmetleri Alanı Erkek Kuaförlüğü meslek dalı çırak  öğrencisi Ömer Ballıoğlu ve kalfa adayı Murat Biçer tarafından köy çocukları tıraş edildi.

Bitlis Mesleki Eğitim Merkezi müdürü Mehmet Şah Marhan, "Köy çocuklarının berbere gelme şansları ve imkanlarının olmadığını düşünerek, müdür yardımcımız Metin Gücüm, çırak öğrencimiz Ömer Ballıoğlu ve kalfa adayımız Murat Biçer ile birlikte Arıdağ köyüne gittik. Köy okulunda bizleri büyük bir sevinç ile karşılayan köy çocuklarının heyecanları, görülmeye değerdi. Berberlerin okullarına geldiğine şaşıran köy çocukları, tıraş sonrası birbaşka mutlu oluyorlardı, bir başka tebessüm ediyorlardı. Hele her birinde farklı farklı resimlenen tarifsiz sevinçlerine tanık olmak çok daha güzeldi."dedi.

Merkez müdürü Marhan, bu ve buna benzer faaliyetlerinin devam edeceğini söyleyerek, erkek kuaförlüğü meslek dalı çırak öğrencileri, Ömer Ballıoğlu ve kalfa adayı Murat Biçer'e çok teşekkür ettiğini ifade etti.

Ayrıca merkez müdürü Marhan, Arıdağ köyü ortaokul 8.sınıf öğrencilerine ve öğretmenlerine mesleki eğitimin tanıtımını yaptığını söyledi.

 BİTLİS MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol