BİLSEM Resim Müzik Yetenek Alanı Ön Değerlendirme Uygulamaları

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bakanlığımıza bağlı bilim ve sanat merkezlerine alınacak özel yetenekli öğrencileri belirlemek üzere 2021-2022 eğitim öğretim yılında yapılacak olan tanılama ve yerleştirme sürecine ilişkin ön  değerlendirme uygulamalarına yönelik esaslar ilgi (a) yazımız ile il millî eğitim müdürlüklerine  iletilmiştir. 
 Bu çerçevede ilgi (b) ve (c) yazılarımız ile müzik ve resim yetenek alanı ön değerlendirme  uygulamaları 27 Nisan 2022 tarihinde sınıf öğretmenleri tarafından tamamlanmıştır. Ancak 2021-2022  eğitim öğretim yılında bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçme ve yerleştirme süreci resim ve müzik  yetenek alanı ön değerlendirme uygulamaları okul ortamında ilk kez gerçekleştirilmiş olup aday  gösterilen öğrencilerin yüksek yararı düşünülerek çeşitli nedenlerle uygulamaya giremeyen ve  uygulaması yarım kalan öğrenciler için 09-10 Mayıs 2022 tarihlerinde 8.00-17.00 saatleri arasında  sistem tekrar açılacaktır. Belirtilen tarih ve saat aralığında aday gösterilen öğrenciler sınıf öğretmenleri  tarafından http://meb.ai/bilsem adresinden uygulamaya alınabilecektir. 
Söz konusu sürecin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli duyurunun ilinizdeki tüm  ilkokullara yapılması hususunda;
 Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Kemal Varın NUMANOĞLU
Bakan a.
 Genel Müdü

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol