Aydın’da Liseli Öğrenciler Harçlıklarından Biriktirdikleri Paralarla Aldıkları Oyuncakları Anasınıfı Öğrencilerine Hediye Ettiler

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Aydınlı Liseli Öğrencilerden Anaokulu Öğrencilerine Hediyelerle Kardeşlik Köprüsü

Aydındaki Nazilli Anadolu Lisesinde okuyan liseli öğrenciler, Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah OKUMUŞ’un katılımıyla düzenlenen ''Oyuncağımı Kardeşimle Paylaşıyorum '' etkinliğinde kendi harçlıklarından biriktirerek aldıkları oyuncakları anasınıfında okuyan öğrencilere hediye ettiler.

Aydın’da öğrenciler akademik faaliyetlerdeki başarılarının yanı sıra çevrelerine örnek olabilecek sosyal sorumluluk projelerine de imza atıyor. Liseli öğrenciler kendi harçlıklarından biriktirdikleri paralarla aldıkları oyuncakları anaokulu öğrencilerine hediye ederek paylaştılar.

Nazilli Anadolu Lisesi öğrencileri “sosyal sorumluluk” kapsamında okullarındaki kimya öğretmenlerinin öncülüğünde başlattıkları  ''Oyuncağımı Kardeşimle Paylaşıyorum '' projesi ile kendi harçlıklarıyla aldıkları oyuncakları aynı ilçede bulunan 12 anasınıfında okuyan öğrencilere “kardeşlik köprüsü kurarak” hediye ettiler. Yaptıkları iyilik hareketleri ile herkese örnek teşkil edecek çalışmaya imza attılar.

Minik Öğrencilerin Abilerinden Ablalarından Aldıkları Hediyelerle Yaşadıkları Mutluluk Görülmeye Değerdi

Etkinlik kapsamında toplanan oyuncaklardan bir kısmı, Nazilli Vakıfbank İlkokulu bünyesinde açılan Anasınıfı öğrencilerine düzenlenen tören ile teslim edildi. Minik öğrencilerin abilerinden ve ablalarından gelen hediyeleri görünce yaşadıkları mutluluk yüzlerine yansıdı.

''Oyuncağımı Kardeşimle Paylaşıyorum'' etkinliği hakkında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ duygularını şu cümleler ile aktardı:

 “Yardımlaşmayı şiar edinen "İyilik Gönüllüsü" öğrencilerimiz, yaptıkları bu güzel ve anlamlı etkinlik ile minik kardeşlerini sevindirirken aynı zamanda biz büyüklerin de içini  sevgi ateşiyle ısıttılar. ''Oyuncağımı Kardeşimle Paylaşıyorum'' etkinliğine vesile olan öğretmenlerimizi ve okul yönetimini canı gönülden tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.”

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol