2023 Yılı Nakil ve Geçiş İşlemleri

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2023 Yılı Ortaöğretimde Nakil ve Geçişlerle ilgili, MEB resmi yazı yayımladı. Yayınlanan Nakil ve geçiş işlemleri Kontenjan belirleme, başvuru ve değerlendirme işlemleri, gerçekleştirilebilecek. 
Bakanlığımıza bağlı tüm resmî ve özel örgün ortaöğretim kurumları arasında nakil ve geçiş işlemleri ilgi Yönetmeliğin "Kontenjan belirleme, başvuru ve değerlendirme" başlıklı 38 inci maddesi hükümleri çerçevesinde yapılmakta olup bu maddenin dördüncü fıkrası (a) bendinde; "Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diǧer zamanlarda ise aylık yapılır. (. )" hükmü yer almaktadır.
Bu kapsamda; 31 Mayıs 2023 Çarşamba günü yapılması gereken Mayıs ayı nakil kabul işlemlerinin hafta içine denk gelmesi nedeniyle nakil ve geçiş başvurularının dönem bitiminin öncesindeki üç hafta içerisinde kapatılması hükmü gereğince 25 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 23:59'a kadar devam etmesi, nakil kabul işlemlerinin ise 26 Mayıs 2023 Cuma günü yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir. Buna göre e-Okul sistemi üzerinde gerekli düzenlemenin yapılması ve okul idarelerince nakil kabul işlemlerinin herhangi bir öğrenci mağduriyeti yaşanmaması adına 26 Mayıs 2023 tarihinde yapılması hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Osman SEZGİN
Bakan a.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol