2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Ne Zaman Başlayacak? Telafi Eğitimi Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Korona dolayısıyla  başlayan uzaktan eğitim süreci 19 Haziran’da sona erecek. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre okullarda 31 Ağustos tarihinden itibaren telafi eğitimleri verilmeye başlayacak. Aileler ve öğrenciler telafi eğitimlerinin hangi tarihlerde yapılacağını ve verilecek eğitimlerin kaç gün süreceğini şimdiden araştırmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından yeni eğitim öğretim yılının Eylül ayında başlayacağını duyurmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı telafi eğitiminin detaylarını açıkladı. Peki telafi eğitimi hangi tarihte başlayacak? Okullar ne zaman açılacak? İşte detaylar….

TELAFİ EĞİTİMİ 31 AĞUSTOS'TA BAŞLAYACAK!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos'ta başlayacağı açıklandı. Yüz yüze yapılacak telafi eğitimleri 3 hafta sürecek.


ÖZEL OKULLAR İÇİN TARİH BELLİ OLDU!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Muammer Yıldız, özel okulların 15 Ağustos tarihinden sonra 3 haftadan az olmamak kaydıyla yüz yüze telafi eğitimlerine başlayacağını duyurdu. Özel okullarda uzaktan eğitim süreci 19 Haziranda sona erecek. İşte Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklama;

"Özel öğretim kursları da gerekli önlemleri alarak, velilerin istemesi halinde, eğitimlere bugünden itibaren başlayabilecek.
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri de eğitimlere 15 Haziran'dan itibaren başlayabilecek."


MEB BAKANI ZİYA SELÇUK AÇIKLADI

Uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planmasıyla ilgili yapılan çalışmaların büyük titizlik içerisinde sürdürüldüğünü vurgulayan MEB Bakanı Ziya Selçuk,  EBA TV ve EBA internet uygulamasını yüz yüze telafi eğitimleriyle destekleyeceklerini açıkladı. Bakan Selçuk, “ Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz.” dedi.


OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada 2019-2020 yılı eğitim döneminin sona erdiğini yeni eğitim yılının Eylül ayında başlayacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı yaz kursları ve benzeri faaliyetler kendi takviminde devam edecek. Kreşler ve gündüz bakım evleri 15 Haziran’da faaliyete başlayacak


UZAKTAN EĞİTİM NE KADAR SÜRECEK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “23 Mart Pazartesi başlattığımız uzaktan eğitim süreci, 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek. dedi.  
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13