EBA CANLI DERS ÖĞRETMENİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN NOKTALAR

EBA CANLI DERS ÖĞRETMENİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN NOKTALAR 
 
EBA Canlı Derse başlamadan önce bu süreçte neler yapması gerektiğini anlatan ayrıntılı bilgilendirme EBA Mesleki Gelişim Alanında yer alan “EBA ile Uzaktan Eğitim” ve Lise öğretmenleri için ayrıca “EBA Akademik Destek ile Uzaktan Eğitim” kursları açılmış olup  EBA da yaşanabilecek yoğunluk sebebi ile kursları almakta zorlanan öğretmenlerimize Alternatif olarak 


 
    linkinde Öğretmenler için hazırlanmış videoları izleyiniz. Ya da 


https://cdn2.eba.gov.tr/pub/ogretmenler-icin/12.mp4  ve  https://cdn2.eba.gov.tr/pub/ogretmenlericin/13.mp4

videolarını izleyiniz. 
Eğer Bilgisayarınızdan Canlı Ders anlatacaksanız ders saatinden önce  EBA Canlı Ders içerisinde yer alan  Canlı Ders Uygulamasını UYGULAMAYI İNDİR butonuna tıklayarak  indirip bilgisayarımıza  kurmayı unutmayalım. Uygulamayı bir kez bilgisayarımıza kurmamız yeterlidir. Diğer derslerinizde tekrar kurmanız gerekmemektedir.  Mobil Uygulamadan anlatacak iseniz EBA Mobil Uygulamasını kurup EBA canlı derse EBA Mobil uygulamadan girmeniz gerekmektedir. Bilgisayar: Windows 8 ve üzeri , Tablet ve Cep telefonunda: IOS 11 ve üzeri, Android 5.0 ve üzeri bir sürüm kullanılıyor olmalıdır. Aynı koşullar Canlı dersinizi dinleyecek öğrenciler içinde geçerlidir. 
 
Not: Bazı Anti virüs Programları programın kurulumunu engellemektedir. Kurulum sırasında sorun yaşarsanız anti virüsünüzü kapatıp tekrar deneyiniz. Ayrıca Canlı Ders özelliği ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları http://www.eba.gov.tr/yardim-sss/ sayfasında yayınlanmıştır. Buradan da yardım alabilirsiniz. 
 
Öğrencileriniz içinde Canlı Ders özelliği ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları http://www.eba.gov.tr/yardim-sss/ sayfasında yayınlanmıştır. Öğrenciler bazı sorularının cevaplarını buradan bulabilirler. Ayrıca https://cdn2.eba.gov.tr/pub/ogretmenler-icin/14.mp4 linkinden ya da https://www.youtube.com/watch?v=qICnuHIIQuo&list=PL_LokiR5m-2AjHwugswTa9L8bI9fT4YnM linkinde bulunan Öğrenci - Canlı Dersime Nasıl Katılabilirim?  Adlı videoyu izleyebilirler. 


Bir ders süresi 60 dakikadır. 


Canlı Derste Öğrencilerin Kameraları kapalı olarak gelecektir. Gerek olmadıkça (çok zorunlu olmadıkça) öğrenci kamerasını açılmamalıdır. 


Ders sırasında kullanacağınız materyalleri (sunum, doküman, görsel, video vb.) Ders öncesinde hazırlayınız ve Ders başlamadan önce hazırladığınız Materyalleri açarak Bilgisayar Ekran Paylaşımına hazır hale getirmeli ve dersi bu materyaller ile işlemelisiniz.   
Veliler yada öğrenciler ile çeşitli iletişim kanallarını kullanarak iletişime geçmeli ve bir gün önceden Canlı Ders ile ilgili bilgi vermeli ve ders saatinin hatırlatılmasını sağlamanız tavsiye edilir. Öğrenci Canlı Ders başlamadan 5 dk önce EBA'ya giriş yapmalı ve derse hazır olarak beklemelidir. 
Ders öncesi Bilgisayarın mikrofon ve kamera ayarlarını test ediniz. 
Canlı Ders Esnasında Öğrenciler Kameralarını açarlarsa öğrenci uyarılarak kamerası kapatılmalıdır. 10. Şu an için Öğretmen ve Öğrenciler EBA Canlı ders uygulamasında GSM operatörlerinin verdiği bedava internet kampanyasından faydalanamıyor. 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol