EBA Canlı Ders Kullanım Saatlerinde Artış

Öğrencilerin kendi öğretmenleriyle anlık etkileşim halinde olarak ders yapabilmesine olanak sağlayan EBA canlı dersin kullanım saatleri 2 Kasım tarihi itibariyle arttırılıyor. 
Artık okul öncesinden 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler için istenilen saatte canlı ders yapılabilecek.
2 Kasım tarihi itibariyle EBA canlı ders özelliğinde yeni bir düzenleme yapılacaktır.
Bu yenilikle birlikte artık ortaokul ve lise seviyeleri için de ilkokullarda olduğu gibi, Pazar günü hariç her gün 08:30 - 20:20 saatleri arasında istenilen zamanda canlı ders yapılabilecektir.
Bunun için ortaokul seviyesinde de harici canlı dersler özelliği yayına alınacaktır. Harici canlı dersler; dersi yapacak öğretmenler tarafından oluşturulmaktadır. 
Öğretmenler kendi şubeleri için istedikleri saatte ders tanımlaması yapabileceklerdir. Harici canlı ders oluşturulmasıyla ilgili yardım videosu EBA'daki menü altında yer almaktadır. 
İlkokul ve ortaokul seviyeleri için okul yöneticileri okullarındaki sınıf ve branş öğretmenlerinin oluşturdukları harici canlı dersleri görebilecekler
Liseler içinse canlı dersler yine okul yöneticileri tarafından oluşturulacak olup saat bazlı kısıtlama işlemi kaldırılacak ve tüm sınıflar var olan canlı ders sistemini kullanarak istedikleri saatler için canlı ders ataması yapabileceklerdir.
2 Kasım günü için canlı ders atamaları aynı gün içerisinde yapılabilecektir
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol