Amerika'da Yapılan Araştırmaya Göre Okullar, Koronanın Yayılmasına Neden Olmuyor

Amerika'da yapılan araştırma tartışmalara neden oldu. Corona salgınından en büyük etkilenen ülkelerin başında gelen ABD'de okullar, açıldı ve okullar açıldıktan sonra vaka artışının fazla yaşanmadığı ortaya çıktı.
ABD'de okulların açılması vaka artışına neden olmadığı ortaya çıktı. Eğer bu araştırma gerçekse, yüz yüze eğitime geçen ülkeler bu konuda büyük bir rahatlık yaşayacaklar gibi görünüyor. 

Teknoloji şirketi Qualtrics ile yapılan incelemelerde okullardaki COVID-19 yayılma durumu incelendi. Araştırmada eylül ayının son iki haftasında 47 eyaletten 200.000 çocuk ele alındı. Verilere göre eylül ayının son iki haftasında öğrenciler arasındaki bulaşma oranı %0,13; çalışanlar arasındaki bulaşma oranıysa %0,24'tü.
Oran 1.000 kişilik gruplarda incelendiğinde öğrenciler arasındaki bulaşma oranı %1,3'e; çalışanlar arasındaki bulaşma oranıysa %2,2'ye denk geliyordu. Tüm sonuçlarına buradan ulaşılabilecek olan araştırma, okulların aslında koronavirüsün yayılabileceği bir merkez olmayabileceklerini anlatıyordu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol