ZOOM Üzerinden Ders Yapılırken Ara Verilmezse Ne Olur ?

Zoom'da Bu senin beynin

EEG ile ölçülen beyindeki stres seviyelerini gösteren diyagram.

Hepimiz bu sürekli görüntülü görüşmelerin beynimize bir şeyler yaptığını biliyoruz . Bütün gün kendi evimizde oturmaktan başka nasıl yorulabiliriz? Şimdi Microsoft biraz beyin bilimi yaptı ve öğrendi ki, evet, sürekli görüntülü görüşmeler stresinizi ve beyin gürültüsünüzü artırıyor. Patronuna söyle!

Çalışmaya, günde dörde bölünmüş yarım saatlik sekiz görüntülü görüşmeye 14 kişi katıldı - bir gün arasında 10 dakikalık aralarla, diğeri ise tek bir blokta. Katılımcılar EEG başlıkları taktılar: eski gri maddedeki aktivite türleri hakkında genel bir fikir veren beyin izleme ekipmanı.

Buldukları şey, özellikle şaşırtıcı değil, çünkü hepimiz onu geçen yıl yaşadık (veya zaten uzaktaki çalışanlar için daha fazla), ancak yine de testlerde gösterilmesi önemli. Kesintisiz toplantı bloğu sırasında, insanlar stres, endişe ve konsantrasyonla ilişkili daha yüksek beta dalgaları gösterdi. Daha yüksek zirveler ve daha yüksek bir ortalama stres seviyesi vardı, ayrıca zaman geçtikçe yavaş yavaş arttı.

10 dakikalık molalar vermek, stres okumalarını ortalama olarak daha düşük tuttu ve yükselmelerini engelledi. Ve diğer pozitif etkileşim ölçümlerini artırdılar.

,Alıntı: https://techcrunch-com.cdn.ampproject.org/c/s/techcrunch.com/2021/04/21/this-is-your-brain-on-zoom/amp/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol