WhatsApp Belirli Kişilerden Durum Gizleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp Durumunu Belirli Kişilerden Gizleme

  • Whatsapp uygulamasını açalım ve hemen ardından durum sekmesine geçiş yapalım.
  • Android kullanıcıları için sağ üst köşede yer alan üç nokta sembolüne tıklamak gerekiyor. Hemen ardından ise durum gizliliği seçeneğini işaretleyerek devam edelim.
  • Açılan pencerede ‘’Şu kişiler hariç kişilerimle paylaş’’ seçeneğini kullanın ve şu kişiler ile paylaş seçeneğini aktif hale getirin.
  • Devamında kişi seçimi yapıp onay vermeniz yeterli olacaktır. Bunu bir kez yerine getirmeniz yeterli oluyor ve tekrar tekrar gizlemek zorunda kalmayacaksınız. Bu sayede paylaştığınız durumlarınız sadece sizin belirlediğiniz kişilere gösterilecektir.

  • whatsapp-durumunu-belirli-kisilerden-gizleme

Whatsapp Durumunu Belirli Kişilerden Gizleme Nasıl İptal Edebilirim?


Yukarıda bahsi geçen adımları takip ederek son adıma geldiğinizde ‘’Şu kişilerle paylaş’’ seçeneğini deaktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında farklı bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Bu özelliğin en güzel kısmı ise tek bir seferliğine uygulamak olacaktır. Bu sayede her durum aylaştığınızda ayrıca işlem yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

Ayrıca dilediğiniz zaman iptal edebilir ve yine dilediğiniz zaman aktif hale getirebilirsiniz. Durum paylaşırken iki kez düşünmenize gerek kalmıyor ve gizlemek istediğiniz gönderilerinizi de bu sayede sadece belirli kişilere ulaştırabiliyorsunuz.

Whatsapp Durum Gizliliği Tespit Edilebilir mi?


Whatsapp durumunuzu gizlediğiniz kişi, kendi cihazından whatsapp’a bağlandığında bunu tespit etmesi mümkün değildir. Ancak farklı bir cihaz ve whatsapp hesabı üzerinden durumunuza baktığında tabii ki bu paylaşımı görecek ve kendisinden gizlediğinizi de tespit etmiş olacaktır. Aslında bu kadar çok düşnmeye gerek yok çünkü sonuç olarak size ait bir karar ve nasıl yapmak istiyorsanız öyle hareket etmelisiniz. Whatsapp durum özelliği sayesinde sizler de anlık gönderilerinizi ya da düşüncelerinizi paylaşabiliyorsunuz.

Whatsapp, bu tür güncellemeler ile birlikte instagram’a bir adım daha yakın olmayı hedefliyor ve bunu da bir şekilde başarmış durumda. Durum gizleme özelliği de yine kullanıcılar tarafından en çok kullanılan ve tercih edilen özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sizler de dilediğiniz zaman durumunuzu gizleyebilir ve yine dilediğiniz zaman eski haline getirebilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol