ÜCRETSİZ TABLET DAĞITAN KURUMLAR

Ücretsiz bilgisayar askıda tablet ücretsiz bilgisayar kampanyası Türkiye’de oldukça ses getirmiş durumda. Bu kampanyalara nasıl başvuru yapılır? Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim alacak öğrenciler için EBA Destek Merkezleri kurdu. Sayıları Türkiye genelinde 8 bin oldu. Ayrıca Kızılay uzaktan eğitime yakın destek kampanası ile bağış alarak öğrencilere destek sunacak. Bunun için 168 çağrı merkezinden PTT’den 2868 numaralı Türk Kızıalyı posta çeki hesabı üzerinden, GSM operatörlerinden 2868’e EĞİTİM yazarak sms atamları ile Kızılay şubelerine giderek, İnternet yada mobil bankacılık üzerinden yapılacak bağışlar ile bağışta bulunulabilecek.

TÜRK KIZILAY BİLGİSAYAR DESTEĞİ;

Kızılay uzaktan eğitime yakın destek kampanası ile bağış alarak öğrencilere destek sunacak. Bunun için 168 çağrı merkezinden PTT’den 2868 numaralı Türk Kızılayı posta çeki hesabı üzerinden, GSM operatörlerinden 2868’e EĞİTİM yazarak sms atmaları ile Kızılay şubelerine giderek, İnternet yada mobil bankacılık üzerinden yapılacak bağışlar ile bağışta bulunulabilecek.

ÜCRETSİZ TABLET DAĞITAN KURUMLAR;

Türk Kızılayı uzaktan eğitime yan destek kampanyası

Savunma Sanayisi 19 Bin tablet dağıtacak.

Aselan Roketsan, Havelsan, Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş.

Türk Hava Yollarından yeni destek

İnsansız hava aracı üretimi yapan Baykar 5 bin tablet desteği,

İSTANBUL ESENLER BELEDİYESİ TABLET YARDIMI

'Tabletsiz çocuk kalmasın' diyen Esenler Belediyesi, 10 bin tablet yardımı için şartları şöyle açıkladı;

•Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanmış, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün EBA platformuna giremediğini tespit ettiği öğrencilerden olmak

•Sosyal Yardım Yönetmeliği şartlarına uymak.

•İlkokul, ortaokul veya lise öğrencisi olmak.

•Esenler'de ikâmet ediyor veya Esenler'de bir okulda okuyor olmak.

Başvuru için;  www.esenler.bel.tr veya 444 00 73 çağrı merkezi numaramızdan kayıt yaptırın.

İSTANBUL TUZLA BELEDİYESİ 'ASKIDA TABLET'

Askıda Tablet projemize Tuzla’da COVID-19 nedeniyle uzaktan eğitimde zorluk yaşayan ihtiyaç sahibi öğrenciler tablet edinmek için başvurabilir ve bu öğrencilere destek olmak isteyen yardımseverler Askıya Tablet bırakmak için başvurabilir.

Başvuru için https://www.askidatablet.com/ adresine gidip, askıda tablet talep et yazan yere tıklayın.

İSTANBUL KADIKÖY BELEDİYESİ TABLET YARDIMI

"Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar" ismi ile açılan kampanyada Kadıköy'de yaşayıp, tablet ihtiyacı olanlar,  444 55 22 numaralı telefonu arayabilirler.

İSTANBUL KARTAL BELEDİYESİ TABLET YARDIMI

İstanbul'a bağlı Kartal Belediyesi, komşu ailem projesi içinde askıda tablet uygulaması başlattı.

Başvuru için https://e-belediye.kartal.bel.tr/SosyalYardim/KomsuAileBasvuru.aspx?komsuTipi=0 adresine gidiniz.

İSTANBUL BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ TABLET YARDIMI

Beşiktaş'ta yaşayıp, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere ve ailelerine yönelik askıda tablet uygulaması Beşiktaş Belediyesi'nde yayınlandı.

Başvuru için http://askida.besiktas.bel.tr/askidan-talep-et.php adresine giderek askıda tablet formu doldurun.

ANKARA'DA EBA ERİŞİM NOKTALARI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tablet yardımı için henüz bir duyuru yayınlamasa da, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi nedeniyle uzaktan eğitim görmesi gereken ancak bilgisayarı ya da interneti olmayan ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının kullanımına Büyükşehir Belediyesinin bilgisayarlarını açtı. Sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan Başkan Yavaş, “Belediyemize bağlı 47 birimde toplam 869 bilgisayarı çocuklarımız için randevu sistemine göre hizmete açacağız” dedi. 2. sınıftan lise son sınıf öğrencisine kadar Başkent’te eğitim gören çocuklar; Aile Yaşam Merkezleri, Kadınlar Lokali, Çocuk Kulüpleri, Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi, Gençlik Merkezleri ve Çocuk Meclisi’nde oluşturulan bilgisayar odalarından 28 Eylül Pazartesi gününden itibaren mesai saatleri içinde yararlanabilecek.

KOCAELİ İZMİT BELEDİYESİ TABLET YARDIMI

İzmit Belediyesi Kardeş Eller Projesi kapsamında 100 tablet bilgisayar, kırtasiye yardımı, 2 bin kişiye 20 GB internet verecek.

Başvuru için https://izmitkardeseller.com/destek-almak-istiyorum.html adresine giderek form doldurun.

AYDIN DİDİM BELEDİYESİ TABLET YARDIMI

Didim'de oturan ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet yardımı yapılacak. Başvuru veya bağış için;

 444 81 09 No'lu çağrı merkezi ve Didim Belediyesi Halk Masası'na gidilecek.

AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ ASKIDA TABLET 

Afyon'da ihtiyaç sahibi öğrencilere askıda tablet formu ile yardım başladı.

Başvuru için https://www.afyon.bel.tr/icerikkategori/38/566/askida-tablet.aspx/ adresine giderek form doldurunuz.

MANİSA AKHİSAR BELEDİYESİ TABLET YARDIMI

Manisa'nın Akhisar ilçesinde tablet ihtiyacı olanlar için başvuru açıldı. Başvuru için  0236 444 11 45 numaralı telefonu arayınız.

BAŞVURUSU HENÜZ BELLİ OLMAYAN TABLET YARDIMLARI


ACUN ILICALI TABLET YARDIMI

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, kendi kanalı TV8'de bir tablet kampanyası düzenledi ve 81 bin tablet topladı. Henüz başvuru detayları belli olmadı. Belli olunca duyuracağız.

İBB TABLET YARDIMI

İstanbul Gönüllüleri yakın zamanda tablet yardımı yapacak. Ekim ayı ortası gibi başlaması bekleniyor.

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASKIDA TABLET

Yardım henüz bağış toplama aşamasında. Teknofest içinde bir çok yardım toplandı.

SİVAS BELEDİYESİ ASKIDA TABLET

Yardım için henüz bağış toplanıyor. Duyurusu gelecek.

BURSA İNEGÖL BELEDİYESİ ASKIDA TABLET

Henüz başvuru aşamasında değil.

BAYKAR TABLET YARDIMI

Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar ismi ile öne çıkan BAYKAR, on binlerce tablet yardımı için kolları sıvadı. Şimdilik başvuruya dair detay verilmiş durumda değil.

Bunlar dışında tablet yardımı yapması beklenen kurumlar;

THY- Türk Kızılayı- MEB- Milli Savunma Bakanlığı- TOG

Anahtar Kelimeler:
ÜCRETSİZ TABLET DAĞITAN KURUMLARTÜRK KIZILAY BİLGİSAYAR DESTEĞİ;TÜRK KIZILAY BİLGİSAYAR DESTEĞİMEB Ücretsiz Laptop Tablet BaşvurusuBelediyelerKurum Kuruluşlar Bedava LaptopTablet BaşvurusuÜcretsiz Bedava Tablet DağıtımıZeytinburnu Tablet BaşvurusuBahçelievler Belediyesi Yardım BaşvurusuTablet Dağıtımı 2020 Başvuru FormuTablet Dağıtımı 2021 Başvuru FormuBAYKAR Tablet BaşvurusuBağcılar Tablet BaşvurusuBeyaz Masa Yardım BaşvurusuBedava Tablet Veren Kurumlar Hangileri?Nasıl Başvuru Yapılacak? Askıda Tablet BaşladıBAŞVURUSU BELLİ OLAN DAĞITIMLARBAYKAR TABLET YARDIMIBURSA İNEGÖL BELEDİYESİ ASKIDA TABLETSİVAS BELEDİYESİ ASKIDA TABLETİBB TABLET YARDIMIGAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASKIDA TABLETACUN ILICALI TABLET YARDIMIMANİSA AKHİSAR BELEDİYESİ TABLET YARDIMIBAŞVURUSU HENÜZ BELLİ OLMAYAN TABLET YARDIMLARIAFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ ASKIDA TABLETAYDIN DİDİM BELEDİYESİ TABLET YARDIMIKOCAELİ İZMİT BELEDİYESİ TABLET YARDIMIANKARADA EBA ERİŞİM NOKTALARIİSTANBUL BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ TABLET YARDIMIİSTANBUL KARTAL BELEDİYESİ TABLET YARDIMIİSTANBUL KADIKÖY BELEDİYESİ TABLET YARDIMIİSTANBUL TUZLA BELEDİYESİ ASKIDA TABLETİSTANBUL ESENLER BELEDİYESİ TABLET YARDIMIBedava TabletBilgisayar Ve Laptop Başvuru FormuİBB Askıda Tablet BaşvurusuAskıda Tablet Talep EtAskıda Tablet AfyonAskıda BilgisayarAcun Ilıcalı Tablet BaşvurusuMEB ücretsiz Tablet Başvuru FormuMEB ücretsiz Tablet Başvuru Formu 20212021 MEB ücretsiz Tablet Başvuru FormuMEB Tablet Başvurusu 2020MEB Tablet Başvurusu 2021Bedava Tablet Başvuru FormuDevletdestekli.com TabletMEB Tablet Başvurusu Formu 2020MEB Tablet Başvurusu Formu 2021MEB Tablet Başvurusu Formu Doldur 2020MEB Tablet Başvurusu Formu Doldur 2021Bedava Tablet Başvurusu2021 Bedava Tablet BaşvurusuBedava Tablet Başvurusu 2021Tablet Başvurusu MEB

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol