TELAFİ EĞİTİMİ DÖNEMİNDE ÖĞRETMENE DE DESTEK SUNULMALI

Milli Eğitim Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamalarda, önümüzdeki günlerde milyonlarca çocuğa telafi eğitimi uygulanacağını açıklamıştı.
Telafi eğitiminin nasıl ve ne zaman yapılacağına dair henüz net bir bilgi olmaması, özellikle öğrenciler ve öğretmenler arasında endişeye neden oluyor.
Uzaktan eğitim döneminde çok fazla yıpranan öğretmenler, telafi eğitimine dair içerikleri bilmemenin üzüntüsünü yaşıyor.
Telafi eğitimine yönelik bir açıklamada  Prof. Dr. Levent Eraslan'dan geldi.
Erarslan telafi eğitimi için, öğrencilerin yanında, öğretmenlere de destek verilmesinin altını çizdi
Erarslan'ın yaptığı açıklama şu şekilde: Öğretmenlerimiz, öğrencilerinin telafi eğitiminde mutlaka aktif bir rol alarak ellerinden gelen en iyi şekilde çalışacaklardır diye düşünüyorum. Ancak onlar da elbette uzun zamandır mücadele ettiğimiz pandemi süreci içerisinde değişen eğitim ortamları ve uygulamaları nedeniyle yorulmuş ve motivasyonları etkilenmiş durumdalar. Bu noktada öğrencilere paralel olarak öğretmenlere de destek programları sunulması gerektiğini düşünüyorum. Bununla beraber dijital eğitim süreçlerinde öğretmenlerimiz desteklenmeye ihtiyaç duyuyorlar. Bizler SODİMER olarak bir Dijital Öğretmen Akademisi projesi başlattık. Bu proje kapsamında 1.000 öğretmenimize ücretsiz olarak dijital eğitim ve destekleme programları sunacağız.

Türkiye

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol