Özel Hastane Muayene ve Ameliyat Ücretleri 2021

Her özel hastanenin kendine özgü muayene ücreti olsa da bunun bir sınırı bulunuyor. Yani hastaneler belli bir sınırın üzerinde ücret alamıyor. Bazı özel hastaneler yalnızca katılım payı alıyor. Bu gibi hastanelerde diğer hastanelere göre muayene farkı oluşur. Bu farkı hesaplamak için katılım payından muayene ücretini çıkarmak gerekiyor. Bu sayede aradaki fark bulunur.

SGK’lı Muayene Ücretleri Ne Kadar?
Sigortalı hastalar herhangi bir özel hastaneye gittiğinde her poliklinik için farklı ücretler ile karşılaşabiliyor. Bu durum değişkenlik gösteriyor. Bazı hastaneler daha düşük ücret alırken bazı hastaneler daha yüksek ücret alabilir. Bu konuda genel olarak ortalama fiyatlar belirtilecek.

Kadın hastalıkları bölümü için 50 TL’ye kadar değişen ücretler mevcut iken üroloji bölümünde 56 TL’ye kadar çıkabiliyor. Genel cerrahi, dahiliye ve yaşlı hastalıkları bölümü 25 TL ile 60 TL arası iken göğüs hastalıkları ve plastik cerrahi 30 ile 56 TL arasında bir fiyat ile hastaları karşılıyor.

 • Kardiyoloji 73 TL,
 • Nöroloji 62 TL,
 • Göz Hastalıkları 50 TL,
 • Dermatoloji 54 TL,
 • Kulak Burun Boğaz 51 TL,
 • Ortopedi 51 TL
 • Fizik tedavi 54 TL olarak yer alıyor.

Özel Hastane Muayene Ücretleri
 

Sigortasız hastalar özel hastanelerde daha yüksek muayene ücretleri ile karşı karşıya kalabiliyor. Kadın hastalıkları, üroloji ve kardiyoloji bölümü 100 TL’ye varan ücretlere sahip iken dermatoloji, beyin cerrahı, nöroloji ve göz hastalıkları 40 TL ile 100 TL arasında bir ücret alabiliyor.

30 TL ile 60 TL arasında değişen sigortasız muayene ücretleri ise;

 • Göğüs Hastalıkları,
 • Dahiliye,
 • Plastik Cerrahi,
 • Yaşlı Hastalıkları,
 • Genel Cerrahi,
 • Kulak Burun Boğaz,
 • Ortopedi
 • Fizik tedavi olarak bulunuyor.

Profesör Özel Muayene Ücretleri Ne Kadar?
Eğitim ve araştırma hastanesi veya devlet hastanesinde profesörlerden özel muayene almak mümkün olmakta. Profesörlerin muayene ücreti farkı asgari ücretin 2 katından fazla olmamakla birlikte 2021 yılı asgari ücrete göre en yüksek 5651,80 TL olmuş durumda. Bu ücretin yanı sıra devlet hastanesinde 6 TL, eğitim ve araştırma hastanesinde 7 TL, üniversite hastanesinde 8 TL muayene ücreti alınıyor.

İlaç masrafı için emeklilerden %10, çalışanlardan %20 kesinti yapılıyor. Reçeteler için ise ilk 3 kutudan 3 lira alınırken sonraki her kutu için 1 TL alınır. Protezlerdeyse %10 ile %20 arasında bir tutar talep ediliyor. Özel hastanelerde alınacak ücret en fazla %200 fark ile yer almakta.

Özel Hastane Doktor Ücretleri Ne Kadar?
Daha önce de belirttiğimiz gibi her özel hastanenin doktor muayene ücretleri farklı olarak yer alıyor. Aşağıda yer alan ücretler ortalama ücret olarak belirtilmiş durumda. Bazı özel hastaneler daha yüksek ücretler talep edebiliyor. Bu kriterlere dikkat ederek hastane tercihi yapmak lazım. Özel hastanelerde uzman doktor muayene ücreti 200 ile 250 TL arasında değişen bir fiyata sahipken doçent doktor 250 ile 400 TL arasında ve profesör doktor 400 ile 500 TL arasında değişken bir fiyata sahip olmakta.

Özel Hastanelerde Tahlil Ücretleri 2021
Özel hastanede muayene olan bir hasta, gerektiğinde çeşitli tahliller ile karşılaşabiliyor veya kendisi tahlil isteyebiliyor. Bu durumda kişinin karşılaşacağı ücretler yapılacak teste göre değişiklik göstermektedir. Bazı testler oldukça yüklü miktarda para gerektirirken bazıları ucuz olmaktadır. Ultrason, kan tahlili, EKG gibi çeşitli test ücretlerinin güncel ortalama fiyatları aşağıdaki gibi yer alıyor.

Röntgen çektirmek isteyen bir hastanın ödeyeceği ücret ortalama 75 TL iken ultrason çektirmek isteyen bir kişi 275 TL’lik bir ücret ödemek zorunda kalabiliyor. Kan tahlili ücreti ortalama 75 TL, idrar tahlili ücreti ortalama 125 TL, MR ücreti ortalama 275 TL ve EKG ücreti 75 TL olarak yer alıyor.

Özel Hastanelerde Yatak Ücretleri
Bazı hastaların durumu ciddi olduğunda, bir operasyon geçirdiğinde veya herhangi bir durumda özel hastanede yatma gereği duyabiliyor. Devlet hastanesinde yatak ücreti alınmaz iken özel hastanede belirli miktarlarda ücret talep ediliyor. Özel hastanelerin aldığı ücret ve kriterler hastaneden hastaneye küçük farklılıklar gösterebilir. Genel olarak ücretler oda ücreti, yatak ücreti ve refakatçi ücreti olarak 3 farklı bölümde toplanıyor.

Bunun yanı sıra operasyon geçiren bir kişi operasyon, yatak ve oda ücretini toplu bir şekilde ödüyor. Kalınacak her güne göre ücret artış gösterebilir. Bazı hastaneler bu durumda bir kolaylık sağlayarak daha uygun fiyata haftalık veya aylık olarak ücret alabiliyor. Ücretler ortalama 300 TL ve üzerinde yer alıyor fakat bazı hastaneler daha uygun fiyata verirken bazıları daha pahalı ücretler ile satış gerçekleştirebilir.

SGK Anlaşmalı Özel Hastane Ameliyat Ücretleri
Bazı özel hastaneler sigortalı hastalar için uygun fiyatlı ödeme imkanı sunabiliyor. Çünkü SGK, bu hastaneler ile anlaşma sağladığı için hastaya bir miktar indirim yapılıyor. SGK, karşıladığı her ameliyat için farklı ücretler ile anlaşma sağlamış bulunuyor. Bu ücretlerin yanı sıra özel hastanelerin belirttiği ücretler farklılık gösterebiliyor. Yani örneğin bir hastane 1.000 TL’lik hizmet veriyor ise ve sigorta bunun 500 TL’sini karşılıyorsa hasta 500 TL ödeyecek demektir.

SGK’nın 1.000 lira üzerinde karşıladığı ameliyatlar arasında kalça eklem protezleri, açık prostat ameliyatı, katarakt ve lens ameliyatı, dizdeki menisküs onarımı ve kapalı safra kesesi ameliyatı bulunuyor. Özel Hastane muayene ücretleri güncel fiyatlandırma tarifesi SGK’nın 500 TL ile 1.000 TL arasında ödeme yaptığı ameliyatlar açık safra kesesi ameliyatı ve bademcik ameliyatı yer alıyor.

500 TL altı ödemesi gerçekleştirilen ameliyatlar arasında

 • Hemoroid ameliyatı,
 • Apandisit ameliyatı,
 • Kısırlık tedavisi ameliyatı,
 • Normal doğum,
 • Geniz eti ameliyatı
 • Sezeryan doğum ameliyatı yer alıyor. 


Özel Hastane Muayene Ücretleri ne kadar
Özel hastanelerde hastanın olacağı ameliyat için SGK tarafından bazı tutarlar karşılanmaktadır. Bunun dışında kalan ücretler hasta tarafından ödenmektedir. Bazı hastaneler daha ciddi operasyonlar için yatak parası talep edebiliyor. Ücret hesaplaması yaparken buna da dikkat etmek gerekir. Özel hastanelerde alınan ortalama ücretlere göre 25.000 TL’nin üzerinde olan kalça eklem protezleri yer alıyor.

2.000 TL ile 3.000 TL arası olan ameliyatlar;

 • Açık prostat ameliyatı,
 • Katarakt
 • Lens implantasyonu,
 • Dizdeki menisküsün onarımı
 • Kapalı safra kesesi ameliyatı olarak bulunuyor.

1.000 TL ile 2.000TL arasında değişen fiyatlara sahip ameliyatlar;

 • Açık safra kesesi ameliyatı
 • Bademcik ameliyatı olarak yer alıyor.


1.000 TL altı fiyata sahip ameliyatlar;

 • hemoroid ameliyatı,
 • apandisit ameliyatı,
 • kısırlık tedavisi ameliyatı,
 • normal doğum,
 • geniz eti ameliyatı,
 • sezeryan doğum olarak bulunmaktadır


Ek ücret talep edilmeyen ameliyatlar;

 • Kalp kapakçığı ameliyatı,
 • Koroner by-pass ameliyatı
 • Varis ameliyatı yer almaktadır.


Özel Hastane Göz Muayene Ücretleri
Göz muayenesi için alınan ücretler doktor seçimine ve tedaviye göre değişkenlik gösterebiliyor. SGK anlaşmalı bir özel hastanede güncel muayene ücreti 300 TL’ye yakın bir seviyede iken sigortasız bir hastane için daha yüksek olabilir. Kısacası her özel hastanenin kendine özgü fiyatlandırması bulunuyor.

Özel Hastanelerde Muayene Ücretleri 2021
Büyük şehirler için özel hastanelerde muayene ücreti farklılıklar gösterebiliyor. Aşağıda yazılan fiyatlar sonradan güncelleme almış olabilir. Fiyatlar eğer anlaşmalı ise sigortaya göre de etkilenebiliyor.

Eskişehir Ümit Hastanesi için muayene ücretleri 80 TL’ye kadar çıkıyor. Acıbadem hastanelerinde sağlık hizmeti almak isteyen bir kişi bu bağlantıdan fiyat sorabilir. Fiyatlar internet üzerinden belirtilmiyor. Özel Konya Farabi Hastanesi için SGK’lı hastalar 140 TL öderken sigortası olmayanlar 250 TL ücret ödemektedir.

Medical Park Samsun hastanesinde sigortalı bir hasta 150 TL ile 250 TL arasında bir ücret ödüyor. İzmir Egepol hastanesinde muayene ücretleri sigortalılar için 175 TL iken sigortasız hastalarda 245 TL olarak belirlenmiş durumda. Antalya Özel Anadolu Hastanesi için sigortalı hastalar 140 ile 200 TL arasında bir fiyat öderken sigortasız hastalar 370 TL ile 450 TL arasında bir fiyatlandırma ile ödeme yapıyor.

Kısacası her özel hastanenin kendine özgü bir fiyatlandırması bulunuyor. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse özel hastanelerdeki muayene ücreti sigortalı olanlar için 175 TL, sigortasız olanlar için 250 TL olarak yer alıyor.

Özel hastane muayene ücretlerini düzenleyen kurum SUT yani Sağlık Uygulama Tebliği olarak yer alıyor. Her özel hastanenin kendine özgü muayene ücreti olsa da bunun bir sınırı bulunuyor. Yani hastaneler belli bir sınırın üzerinde ücret alamıyor.

Sigortasız hastalar özel hastanelerde daha yüksek muayene ücretleri ile karşı karşıya kalabiliyor. Kadın hastalıkları, üroloji ve kardiyoloji bölümü 100 TL’ye varan ücretlere sahip iken dermatoloji, beyin cerrahı, nöroloji ve göz hastalıkları 40 TL ile 100 TL arasında bir ücret alabiliyor.

Anahtar Kelimeler:
Özel Hastane Muayene Ücretleri Ve Ameliyat ÜcretleriÖzel Hastane Muayene Ve Ameliyat ÜcretleriÖzel Hastane Muayene ÜcretleriÖzel Hastane Ameliyat ÜcretleriÖzel Hastane Muayene ücretleri Ne KadarÖzel Hastane Muayene Ücretleri 2021Özel Hastane Muayene Ücretleri 2022SGK Ne Kadar KarşılamaktadırÖzel Hastane Muayene ücretleri Ve Ameliyat ücretleri 2021Özel Hastane Muayene ücretleri Ve Ameliyat ücretleri Ne KadardırHastane Muayene Ücretleri 2022SGK’lı Muayene Ücretleri Ne Kadar?Özel Hastanelerde Sigortasız Muayene Ücretleri Ne Kadar?Profesör Özel Muayene Ücretleri Ne Kadar?Özel Hastane Doktor Ücretleri Ne Kadar?Özel Hastanelerde Tahlil Ücretleri 2021Özel Hastanelerde Yatak ÜcretleriSGK Anlaşmalı Özel Hastane Ameliyat ÜcretleriÖzel Hastane Ameliyat Fiyatları 2021Özel Hastane Göz Muayene ÜcretleriÖzel Hastanelerde Muayene Ücretleri 2021Ek ücret Talep Edilmeyen Ameliyatlar;Ek ücret Talep Edilmeyen Ameliyatlar1.000 TL Altı Fiyata Sahip Ameliyatlar2.000 TL Ile 3.000 TL Arası Olan Ameliyatlar1.000 TL Ile 2.000TL Arasında Değişen Fiyatlara Sahip AmeliyatlarÖzel Hastane Göz Muayene Ücretleri 2021Özel Hastane Göz Muayene Ücretleri 2022Özel Hastanelerde Muayene Ücretleri 2022Özel Hastane Muayene ücretlerini Düzenleyen Kurum SUTÖzel Hastane Ameliyat Fiyatları 2022500 TL Altı ödemesi Gerçekleştirilen Ameliyatlar ArasındaÖzel Hastanelerde Yatak Ücretleri 2021Özel Hastanelerde Yatak Ücretleri 2022Özel Hastanelerde Tahlil ÜcretleriÖzel Hastane Doktor Ücretleri Ne KadarProfesör Özel Muayene Ücretleri Ne KadarÖzel Hastane Muayene Ücretleri 2021 FiyatlandırmalarıAnestezi Teknikeri Maaşı Ve Psikolog Maaşları30 TL Ile 60 TL Arasında Değişen Sigortasız Muayene ücretleri Ise2021 Özel Hastane Muayene Ücretleri2022 Özel Hastane Muayene ÜcretleriSGK’lı Muayene Ücretleri Ne KadarSağlık Uygulama TebliğiÖzel Hastane Muayene Ve Ameliyat Ücretleri 2021Özel Hastane Muayene Ücretleri 2023Özel Hastane Ameliyat Ücretleri 2021SGK ANLAŞMALIÖzel Hastanelerde Muayene Ve AmeliyatFiyat Ücretleri 2021Ameliyat Ücretleri Ne Kadar2021 Özel Ve Devlet HastanesiSGK Muayene ücreti 2021SGK Anlasmali özel Hastaneler 2021Devlet Hastanesi Muayene ücreti 2021SGK Anlaşmalı özel HastanelerSGK Ilave ücret ALINMAYACAK Kişiler Ve Sağlık HizmetleriSigortalı özel Hastane Muayene ücretleriHastane Muayene ücreti SORGULAMAAmeliyat ücreti SorgulamaKatılım Payı Ücretleri 2021 Yılında Ne Kadar?Hastanelerde Muayene Ücretleri 2021SGK Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021Özel Hastane Ameliyat Ücretleri 2021 (GÜNCEL)Özel Hastanelerde Sigortasız Muayene ÜcretleriProfesör Özel Muayene ÜcretleriÖzel Hastane Doktor Ücretleri (DoçentProfesör Ve Uzman Doktor)Hastanelerde Tahlil Ücretleri 2021Sgk Antlaşmalı Özel Hastane Ameliyat ÜcretleriÖzel Hastane Ameliyat FiyatlarÖzel Hastane Muayene Ücreti Sorgulama 2021Özel Hastane Muayene Ücreti Ek Ücret Alınmayacak Kişiler Kimlerdir?Özel Hastaneler İlave Ücret Alınmayan Sağlık HizmetleriÖzel Hastane Tedavi Ücretleri 2021 (Güncel)Özel Hastanelerde Kardiyoloji Ücretleri Mi?Özel Hastanelerde Devlet Neleri Karşılıyor?Ameliyat Ücreti Sorgulama Nasıl Yapılır?Hastane Yatak Ücretleri Ne Kadar?Özel Hastane Göz Muayene Ücretleri 2023ÖZEL HASTANE MUAYENE VE AMELİYAT ÜCRETLERİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol