Okul Seçerken Nelere Dikkat Etmeli ?

Öncelikle, okulun büyüklüğü, konumu, öğrenci oranı ne olursa olsun, herkes için sürekli olarak önemli olacak tek bir faktör olmadığını unutmayın. Okul seçiminde en önemli faktör sizin için en önemli faktördür. Bunu belirlemek için kendinize sormalısınız, benim için bu kadar önemli olan, bu faktör olmasaydı okula gitmeyi düşünmezdim? Bazı öğrenciler için bu faktör, belirli bir akademik anadal, birinci sınıf öğrencileri için benzersiz bir yerleşim programı
Bir okul seçerken, öğrencileri daha önce hiç duymadığınız programları (akademik veya başka türlü) sunan okulları da düşünmeye teşvik ederim. Özünde, insan olarak büyüyeceğiniz bir okula gitmek istiyorsunuz. İlgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi test etmek ve onlara meydan okumak için sizin için yeni olan bir akademik alanı keşfedebilmek istiyorsunuz. Farklı ilgi alanlarına sahip öğrencilerle tanışabilmek için daha önce hiç duymadığınız bir kulübe katılabilmek istiyorsunuz.


Doğru üniversitenin mutlu ve başarılı olacağınız yer olduğu sık sık söylenir; Katılıyorum. Bununla birlikte, doğru kolejin, konfor alanınızın dışına çıkmanız için zorlanacağınız ve teşvik edileceğiniz yer olduğunu da söyleyebilirim.


Doğru seçimi yapıp yapmadığınızı nasıl bileceksiniz? Düşündüğünüz faktörlerin gerçekten size ait olup olmadığını bileceksiniz. Kendi kararınızı verirken, US News & World Report sıralamalarını bir kenara bırakmanız gerekecek; arkadaşlarınızın, komşularınızın ve hatta bazen ebeveynlerinizin fikirlerini bir kenara bırakmanız gerekecek (evet!). Tüm bu görüşler önemlidir, ancak SİZ (öğrenci) kendi kapsamlı üniversite araştırmanıza dayalı olarak son seçimi yapmalısınız.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol