İlkokul Ders Kesim Raporları 2022

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

boş form

20 – 20 eğitim ve öğretim yılı sene başında öğretmen kılavuz kitaplarına ve ders programlarına uygun olarak bütün derslerde konuların dağılımı yapılmıştır. Öğrenci ürün dosyaları düzenlenerek, yapılan etkinliklerden seçkiler bu dosyalarda yer almıştır.

Sosyal Bilgiler dersi ünitelerin dağıtımına uygun olarak belirtilen sürelerde işlenmiş olup ünite dağıtım sürelerinde bir değişiklik yapılmaksızın planlanan sürelerde işlenmiştir. Her ünitenin işlenişi sırasında konu değerlendirme sınavları, ünitelerin sonunda da üniteyi değerlendirme sınavları yapılmıştır. Değerlendirme çalışmalarında sürecin değerlendirilmesi çalışmasına da yer verilmiştir.

Fen ve Teknoloji dersinde bütün konular işlenmiş olup, okul laboratuarımızın olanakları ölçüsünde derslerimizde deneylere yer verilmeye çalışılmıştır. Ara değerlendirme, yazılı değerlendirme, performans ve proje görevleri ile sürecin değerlendirilme çalışması gerçekleştirilmiştir.

Türkçe dersinde konular planlandığı şekilde işlenmiş, ünitelerde önerilen sürelere uygun olarak hareket edilmiştir. Yeni programın amacına uygun olarak etkinlikler düzenlenmiş ve yapılmıştır. Dilbilgisi konularıyla ilgili ders kitaplarımızda yer alan etkinlikler yanında uygulamalı etkinliklere de yer verilmiştir. Sözlü ve yazılı anlatım etkinliklerine ders işleniş süreci içinde uygun zaman ayrılmıştır. Temaların tamamı işlenmiştir.

Matematik dersi konuları da planlandığı şekilde işlenilmiş olup ara değerlendirmeler sıkça yapılmıştır. Yeni programın amaçlarına uygun etkinlikler yapılmıştır. Konu alıştırmaları ve konu testleriyle geribildirim alınarak eksiklerin giderilmesi yoluna gidilmiştir. Bol miktarda alıştırma ve problemlere yer verilmiştir. Zihinsel işlemlerde gerektiği ölçüde yer almıştır.

Müzik, Serbest Etkinlikler, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Trafik Güvenliği dersleri konularına uygun olarak işlenmiştir. İşlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır.

SONUÇ: Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, Müzik, Rehberlik ve Sosyal Etkinlikler, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar ve Trafik Güvenliğine ait tema ve üniteler, ünitelendirilmiş yıllık plânlarda belirtilen sürelere uygun olarak zamanında işlenmiş, işlenmeyen konu ve etkinlikler kalmamıştır. Sınıfta yapılan her türlü etkinliklerde öğrencilere olumlu alışkanlıklar kazandırmaya çalışılmıştır. Ayrıca öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılmaya çalışılmıştır. Yine derslerin daha verimli geçmesi için öğrencilere tarafımca çalışma yaprakları hazırlanmış, bol örneklerle konular kavratılmaya çalışılmıştır.   

Uygundur.

20

...........................

.....................

 Sınıf Öğretmeni

.........İlköğretim Okulu Müdürü

Kaynak

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz