Eğitim Hazırlık Ödeneğine Zam Yapılacak mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

2020 yılında 1.210 TL, 2021 yılında 1.250 TL olarak verilen eğitim ödeneği, enflasyon oranları ve kırtasiye kalemlerindeki ciddi artışlara rağmen 2022 yılında sadece 1.325 TL olarak ödenecek. Bu kabul edilir bir rakam değil.

Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi gerektiğini de belirten Genel Başkan, “Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneği bir maaş tutarında ve ayrım yapılmaksızın tüm eğitim çalışanlarına ödensin! Bu ödeneği, bir milyonu aşkın öğretmene ödeyebilen Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi, geri kalan yaklaşık yüz bin çalışana da verebilecek güçtedir” dedi.

Genel Başkan, 2020 yılında 1.210 TL, 2021 yılında 1.250 TL olarak verilen eğitim ödeneğinin, enflasyon oranları ve kırtasiye kalemlerindeki ciddi artışlara rağmen 2022 yılında sadece 1.325 TL olarak ödeneceğini de ifade ederek, “Bu da kabul edilir bir rakam değil.” dedi.

Genel Başkan, Sayın Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’i ziyaretinde bu konuya dikkat çektiğini de ifade ederek, “Eğitim; hizmetlisinden, memuruna, öğretmenine, yöneticisine kadar bir bütün olarak veriliyor. Eğitim-Öğretime Hazırlık Ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına ödenmesiyle bu tutum pekiştirilir. Türk Eğitim-Sen’in yetkili olduğu 2009 yılında Kurum İdari Kurul toplantısında hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi hususu kararını aldırmıştık. Taraf olan Milli Eğitim Bakanlığı bu talebi kabul etmiş ve tavsiye kararı almıştı. Türk Eğitim-Sen’in talebinin kabul edilmesi, eğitim-öğretim yılının başında tüm eğitim çalışanlarının desteklenmesi noktasında önemli bir adım olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak