Deprem Bölgesindeki Hangi Öğretmenlere Tayin Hakkı Verildi?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ancak 10 ilimizde birden felakete yol açan deprem sonrasında, özellikle 3 ilimizde büyük bir yıkım yaşandı.
Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da yaşanan deprem sonrasında bu şehirlerde yaşamak neredeyse imkansız hale geldi diyebiliriz. Milli Eğitim Bakanlığı deprem yaşanan illerimizde görev yapan öğretmenler için, tayin hakkı tanımıştı. Ancak tanınan tayin hakkı bazı şartlar kapsamında verilecektir. 
Öğretmenler için deprem bölgesinden tayin hakkı sadece depremde ailesinden, "eş, çocuk, anne ve baba" herhangi birisini kaybederse verildi. Ayrıca o ilde tedavisi olmayan hastalığı heyet raporu olanlara ki zaten, bunlar var olan mazeret durumları yani ekstra bir durum söz konusu değil.

Ancak deprem felaketinin yaşandığı bu illerde görev yapan ve bir şekilde imkanı olanlar deprem bölgesini terk etmeye başladı. Eğer en yakın zamanda deprem bölgesinde barınma ihtiyacı karşılanmazsa, bu illerde hiç kimse görev yapmak istemeyecek.
Acilen bu duruma bir çözüm bulunması gerekmektedir. Deprem bölgesindeki barınma sorunu çözülmeli ve tayin nedeniyle bu illerde yaşanan göç engellenmelidir. 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol