ATATÜRK'ÜN SÖZLERİYLE KARNE GÖRÜŞLERİ

Minik öğrencilerinize özel karne görüşleri sunmak isteyen öğretmenler için, bu kez bir değişiklik yapıp "ATATÜRK"ün sözleriyle ulaşabilirsiniz. Karne görüşleri her öğretmen için farklılıklar gösterir. Özellikle öğrenciler, öğretmenlerinin kendileri için yazdığı karne görüşleri çok önemli yer teşkil eder. . Karne Görüşü Atatürk Sözleri Karne Görüşü İçin Yazılabilecek Atatürk'ün Sözleri

"Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz."
                                                          
‘’Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır."
                                                      
“Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim.”

“Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.”

‘’Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde; yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışılmalıdır.’’
                                                   
‘’Türk çocuklarından beklediğimiz; sağlam vücut, işlek zeka ve temiz yürektir.’’

"Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar."

"Egemenlik, kayıtsız şartsız ulusundur."
" Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız."

"Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol