2. Dönem Karneler Ne Zaman Verilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 eğitim öğretim yılı çalışma takvimini daha önce yayınlamış ancak, salgın nedeniyle uzun süre kapalı kalmasından dolayı, bu sene yaz tatilini geç başlatma kararı almıştı.
Daha önce Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu sene okulların 2 Temmuz'da kapanacağını ve yaz tatili boyunca okulların açık kalacağını duyurmuştu.
Bu sene ikinci dönem karneleri ne zaman verilecek? 
Bakan Selçuk 2. dönem karnelerin ne zaman verileceğine dair şu şekilde bir açıklamada bulunmuştu.
Karnelerin belirli bir tarihi olduğunu dile getiren Selçuk, "Örneğin lise veya ortaokul öğrencilerinin nisan sonunda notlarının tamamlanmasını bekleriz. Ondan sonra karneyle ilgili çalışmalar başlar. Liselerde daha karne vermedik. Bu duruma göre nasıl bir ihtiyaç doğarsa, şunu net söylemem lazım. Önceden bir şey söylüyoruz da bunu asla değiştirmiyoruz. gibi bir durumumuz yok. Karnenin tarihini de ona göre düzenleriz. Duruma bir bakmamız lazım. Süreci izlememiz lazım. Vakalara ilişkin tabloda çok daha farklı bir durum ortaya çıkacak ve biz yeniden kararlarımızı yeniden gözden geçirmek durumunda kalacağız."  demişti.
Bu sene karnelerin büyük bir ihtimalle online olarak verileceği düşünülmekte. Geçtiğimiz 1. dönem karneler öğrencilere uzaktan dijital ortamda verilmişti. 
Özellikle son zamanlarda yaşanan vaka artışları nedeniyle, ikinci dönem karnelerin nasıl ve ne şekilde verileceği ilerleyen günlerde netlik kazanacak.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol