Advert

Mevlidi Nebi Haftası Etkinlikleri

 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı mevlidi nebi haftası etkinliklerine ilişkin, MEB okullara resmi yazı gönderdi. 
14 Nisan, Perşembe-20 Nisan, Çarşamba arasında düzenlenecek olan Mevlidi Nebi haftası için, okullarda yapılması gerekenler MEB tarafından sıralandı. 
Genel Müdürlüğümzce milli egitimimizin temel amaçları doğrultusunda öğrencilerimize milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin benimsetilmesine yönelik etkinlik ve faaliyetler gerçekleştirilmektedir.
Bu kapsamda, Siyer dersi basta olmak uzere İHL Meslek Dersleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ve Hz. Peygamberin Hayatı dersi basta olmak uzere din, ahlak ve değerler alanındaki seçmeli derslerin öğretiminin ve öğrencilerimizin sosyal ve kültürel etkinlikler aracılığıyla ahlaki ve manevi değer gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri düzenlenmektedir.
 Peygamber Efendimizin güzel ahlakının ve örnek şahsiyetinin doğru bir şekilde aktarılması gayesiyle ilgi yazıda yer alan ve il/ilçe müftülükleri tarafindan gerçekleştirilecek etkinliklerde temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ve imam hatip okulları ile işbirliğine gidilmesi, söz konusu programlara atılımlarını sağlamak amacıyla iliniz genelinde görev yapan İHL meslek dersleri ile temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarındaki din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine duyurulması hususlarında geregini rica ederim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol